Главная Все консультации Налогообложение НДФЛ

Допомога на поховання родича працівника підприємства: як оподаткувати?

Працівникові підприємства видається грошова матеріальна допомога за рахунок підприємства на поховання родича. Як оформити таку виплату? Чи потрібно оподатковувати суму матдопомоги ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

Така допомога видається на підставі заяви про надання нецільової благодійної допомоги, яку подає працівник своєму роботодавцю.

 

ПДФО

У даному випадку така виплата розглядається як нецільова благодійна допомога.

Відповідно до пп. 170.7.3 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (у 2018 році – 2470 грн).

Аналогічна ситуація з утриманням ВЗ: з суми допомоги до 2470,00 грн не утримуємо ВЗ, а якщо сума нецільової допомоги більше ніж 2470,00 грн, то з різниці понад цей розмір утримується ВЗ. 

 

ЄСВ

Базою нарахування ЄСВ є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та суму винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією №5. Згідно з абз. 6 п. 3.2 розд. ІІІ Інструкції №5 допомога на поховання відноситься до інших виплат, які не належать до фонду оплати праці. 

Враховуючи зазначене, не включається до бази нарахування ЄСВ сума допомоги на поховання, яка виплачується родичам померлого працівника. Також у Переліку №1170 зазначається, що не нараховується ЄСВ на допомогу на поховання.

Але в даному випадку власне допомога на поховання працівнику не надається, оскільки покійний родич працівника не був працівником цього роботодавця, тож для цілей нарахування ЄСВ цю виплату теж розглядаємо як нецільову матеріальну допомогу. У п. 14 Переліку №1170 така допомога зазначена як «матеріальна  допомога  разового  характеру,  що надається окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами,  на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання». Отже, на суму матдопомоги ЄСВ не нараховується.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / НДФЛ
Теги:
Единый социальный взнос , НДФЛ , Материальная помощь , Военный сбор

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме