Главная Все консультации Налогообложение Другие налоги

Рентна плата за спеціальне використання морської води

Підприємство має дозвіл на спеціальне водовикористання із забором води з Чорного моря для дельфінарію. Чи потрібно надавати звіт про рентну плату за спеціальне використання води та яка ставка щодо використання морської води?

Рентна плата сплачується тільки за водозабір води з підземних джерел, озер, річок. Забір морської води (крім води з лиманів) не оподатковується (пп. 255.4.9 ПКУ). Нагадаємо, що лиманом є затоплена водами моря пригирлова частина річкової долини або балки, визначення якого міститься у Водному кодексі України.

Відповідно до роз’яснення у підкатегорії 121.02 ресурсу «ЗІР»[1] обсяги води, за які не справляється рентна плата за спеціальне використання води, визначені пп. 255.4 ПКУ. При цьому первинні водокористувачі декларують такі обсяги води в окремому розрахунку з рентної плати за спеціальне використання води до податкової декларації з рентної плати (це Додаток 5) із зазначенням у р. 10.2 Додатка 5 коефіцієнта у розмірі 0 (нуль).

За пп. 255.1 ПКУ, первинні водокористувачі – це суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів.[1] За які обсяги води не справляється рентна плата за спеціальне використання води первинними водокористувачами та чи декларуються такі обсяги води в додатку 5 до податкової декларації з рентної плати?

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Налогообложение / Другие налоги
Теги:
Отчетность , Рентная плата , Декларация

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме