Рентна плата сплачується тільки за водозабір води з підземних джерел, озер, річок. Забір морської води (крім води з лиманів) не оподатковується (пп. 255.4.9 ПКУ). Нагадаємо, що лиманом є затоплена водами моря пригирлова частина річкової долини або балки, визначення якого міститься у Водному кодексі України.
Відповідно до роз’яснення у підкатегорії 121.02 ресурсу «ЗІР»[1] обсяги води, за які не справляється рентна плата за спеціальне використання води, визначені пп. 255.4 ПКУ. При цьому первинні водокористувачі декларують такі обсяги води в окремому розрахунку з рентної плати за спеціальне використання води до податкової декларації з рентної плати (це Додаток 5) із зазначенням у р. 10.2 Додатка 5 коефіцієнта у розмірі 0 (нуль).
За пп. 255.1 ПКУ, первинні водокористувачі – це суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів.
[1] За які обсяги води не справляється рентна плата за спеціальне використання води первинними водокористувачами та чи декларуються такі обсяги води в додатку 5 до податкової декларації з рентної плати?
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись