• Посилання скопійовано

Вилучення віддільних поліпшень орендованого майна

Як орендарем можуть бути вилучені віддільні поліпшення (обладнання) в орендованому приміщенні? Яким документом оформити оприбуткування обладнання для майбутнього продажу? Який код УКТ ЗЕД цього обладнання вказувати в ПН, якщо обладнання самостійно створене?

Документування

Особливості вилучення віддільних поліпшень нормативними документами не встановлені, а отже, вони робляться на розсуд орендаря.

Форма документа для оформлення цієї господарської операції також не встановлена. Тому висновок подібний до наведеного вище – орендар самостійно визначає порядок документування.

Наприклад, відповідальна за вилучення особа може скласти звіт про вилучення, в якому описати вилучене обладнання і куди воно передане. На підставі звіту може бути складено Акт приймання-передачі (внутрішнього переміщення) ОЗ. За таким Актом вилучене обладнання передається на зберігання матеріально відповідальній особі.

Повторимося ще раз. Ми навели один з можливих варіантів. Але залежно від особливостей кожної конкретної ситуації орендар встановлює власний порядок документування.

 

Код УКТ ЗЕД

Код для обладнання обирається орендарем самостійно. Рекомендації для вибору коду наведені в Основних правилах інтерпретації УКТ ЗЕД, встановлені Законом про Митний тариф.

Там сказано, що класифікація товарів в УКТ ЗЕД здійснюється виходячи з назв товарних позицій і відповідних приміток до розділів чи груп.

Детальніше про особливості визначення коду можна прочитати тут.

 ***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Чи заборонено відраховувати кошти профспілкам на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу під час воєнного стану?
    Чи заборонено протягом дії воєнного стану проводити відрахування первинним профспілковим організаціям на культурно-масову, фізкультурну і оздоровчу роботу в розмірах, передбачених колективним договором та угодами, у добровільному порядку за наявності у роботодавців такої можливості з віднесенням на витрати діяльності підприємства?
    19.04.202419
  • Чи може неприбуткова організація надати благодійну допомогу ЗСУ?
    В статуті неприбуткової оргазації передбачено наукові розробки, дослідження та інше у галузі права, а надання благодійної допомоги не передбачено. Чи може така організація придбати товар для подальшої безоплатної (благодійної) передачі ЗСУ? Як звітувати за такою операцією?
    17.04.202438
  • З немонетарної заборгованість переводиться в монетарну і назад: що з курсом?
    У 2021 р. резидент отримав авансову оплату за товар від нерезидента. В січні 2022 р. підписано додаткову угоду щодо повернення передплати. Заборгованість переведено до складу монетарної. Після введення валютних обмежень на період воєнного стану оплата не була проведена. Підприємство визначало курсові різниці на дату балансу. У 2024 р. вирішено все ж здійснити відвантаження. Як визначити курс, за яким монетарна заборгованість переводиться до складу немонетарної?
    15.04.202435
  • Порушення при ввезенні гуманітарної допомоги
    Громадська організація імпортувала гуманітарну допомогу - легковий авто для передачі ЗСУ і кабель для ремонту дронів. Але авто передане учаснику бойових дій, який працює волонтером в ГО, а кабель використовується самою ГО для ремонту дронів, а не переданий ЗСУ. Чи є порушення?
    10.04.202435
  • Перевезення вантажів: ТТН обов’язок чи право?
    Хто має виписувати ТТН при перевезенні вантажним автомобільним транспортом: перевізник чи вантажовідправник? Чи достатньо вантажоодержувачу для підтвердження факту перевезення товаро-матеріальних цінностей належно оформленого перевізником (юридичною особою чи ФОП) акту надання транспортно-експедиційних послуг ?
    26.03.2024133