Главная Все консультации Госрегулирование Другое

Чи може сільгосппідприємство продати лишок мінеральних добрив?

Сільгосппідприємство придбало для своїх потреб мінеральні добрива. Чи може воно продати лишок цих добрив іншому сільгосппідприємству?

Мінеральні добрива відносяться до категорії агрохімікатів згідно з ст. 1 Закону № 86/95. Тож до добрив застосовують в першу чергу норми цього Закону.

Забороняється продаж агрохімікатів без держреєстрації (ст. 4 Закону № 86/95). Проте, якщо сільгосппідприємство придбавало ці добрива у постачальника, очевидно, вони мали бути зареєстровані. Тому й продаж залишків таких добрив дозволений.

Якщо ж придбавалися добрива без держреєстрації, то й продаж залишків заборонений.

В ст. 10 Закону №86/95 наведені вимоги до пакування і маркування, яких варто дотримуватися при продажу. Так, кожна товарна одиниця повинна супроводжуватися рекомендацією щодо її застосування із зазначенням культур та об'єктів, для оброблення яких призначено пестициди і агрохімікати, способів, норм і кратності використання, термінів вичікування (для пестицидів), заборони та обмеження на застосування, способів і засобів знешкодження пестицидів та агрохімікатів, а також заходів безпеки під час роботи, транспортування і зберігання, ліквідації аварійних ситуацій та їх наслідків, заходів подання першої медичної допомоги у разі отруєння.

Агрохімікати і пакування іноземного виробництва, що ввозяться на територію України, повинні супроводжуватися даними про технологію їх знешкодження та утилізацію.

Відповідно до ст. 11 Закону №86/95, транспортування, зберігання, застосування, утилізація, знищення та знешкодження пестицидів і агрохімікатів та торгівля ними здійснюються відповідно до встановлених вимог.

Особи, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи із зазначеними пестицидами і агрохімікатами. Особливості отримання такого допуску встановлені Порядком, затвердженим Постановою КМУ від 18.09.1995 р. №746. А форма допуску наведена в додатку 1 до цього Порядку.

Відповідно до п. 8 Порядку №746 особи, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, повинні мати при собі під час виконання роботи:

  • допуск,
  • медичну книжку і
  • наряд на виконання такої роботи (за формою додатку 4 до цього Порядку).

Наприклад, наведені документи повинні мати працівники, які використовують міндобрива на сільгосппідприємстві, які зберігають добрива, які перевозять добрива.

Окремі види добрив можуть належати до небезпечних вантажів (див. додаток А до ДОПНВ). Це означає, що при перевезенні таких вантажів варто дотримуватися Правил №656. Перевезення таких вантажів здійснюється на підставі ліцензії (див. п. 24 ч. 1 ст. 7 Закону про ліцензування).

Причому для власне торгівлі добривами (агрохімікатами) ліцензія не потрібна.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Александр Золотухин
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Сельское хозяйство

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме