• Посилання скопійовано

Чи може сільгосппідприємство продати лишок мінеральних добрив?

Сільгосппідприємство придбало для своїх потреб мінеральні добрива. Чи може воно продати лишок цих добрив іншому сільгосппідприємству?

Мінеральні добрива відносяться до категорії агрохімікатів згідно з ст. 1 Закону №86/95. Тож до добрив застосовують в першу чергу норми цього Закону.

Забороняється продаж агрохімікатів без держреєстрації (ст. 4 Закону №86/95). Проте, якщо сільгосппідприємство придбавало ці добрива у постачальника, очевидно, вони мали бути зареєстровані. Тому й продаж залишків таких добрив дозволений.

Якщо ж придбавалися добрива без держреєстрації, то й продаж залишків заборонений.

В ст. 10 Закону №86/95 наведені вимоги до пакування і маркування, яких варто дотримуватися при продажу. Так, кожна товарна одиниця повинна супроводжуватися рекомендацією щодо її застосування із зазначенням культур та об'єктів, для оброблення яких призначено пестициди і агрохімікати, способів, норм і кратності використання, термінів вичікування (для пестицидів), заборони та обмеження на застосування, способів і засобів знешкодження пестицидів та агрохімікатів, а також заходів безпеки під час роботи, транспортування і зберігання, ліквідації аварійних ситуацій та їх наслідків, заходів подання першої медичної допомоги у разі отруєння.

Агрохімікати і пакування іноземного виробництва, що ввозяться на територію України, повинні супроводжуватися даними про технологію їх знешкодження та утилізацію.

Відповідно до ст. 11 Закону №86/95, транспортування, зберігання, застосування, утилізація, знищення та знешкодження пестицидів і агрохімікатів та торгівля ними здійснюються відповідно до встановлених вимог.

Особи, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів і агрохімікатів та торгівлею ними, повинні мати допуск (посвідчення) на право роботи із зазначеними пестицидами і агрохімікатами. Особливості отримання такого допуску встановлені Порядком, затвердженим Постановою КМУ від 18.09.1995 р. №746. А форма допуску наведена в додатку 1 до цього Порядку.

Відповідно до п. 8 Порядку №746 особи, діяльність яких пов'язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, повинні мати при собі під час виконання роботи:

  • допуск,
  • медичну книжку і
  • наряд на виконання такої роботи (за формою додатку 4 до цього Порядку).

Наприклад, наведені документи повинні мати працівники, які використовують міндобрива на сільгосппідприємстві, які зберігають добрива, які перевозять добрива.

Окремі види добрив можуть належати до небезпечних вантажів (див. додаток А до ДОПНВ). Це означає, що при перевезенні таких вантажів варто дотримуватися Правил №656. Перевезення таких вантажів здійснюється на підставі ліцензії (див. п. 24 ч. 1 ст. 7 Закону про ліцензування).

Причому для власне торгівлі добривами (агрохімікатами) ліцензія не потрібна.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Інше»

  • Тимчасова передача майна благодійним фондом ФОПу для виконання договірних послуг
    Благодійний фонд, що є неприбутковою організацією та подає мікрозвітність за НП(С)БО 25, укладає договори з ФОПом для здійснення статутної діяльності. Чи має право Фонд тимчасово надати ФОПу майно для виконання певних послуг, наприклад, передати ФОПу фірмовий спецодяг для видачі благодійної допомоги? Чи дозволено надати ФОПу інструменти для ремонту та відновлення будівлі, пошкодженої внаслідок збройних атак?
    31.03.202553
  • Чи включати до витрат рентну плату за понадлімітне використання води?
    ТОВ не має дозволу на спецвикористання води. Чи включається до витрат в податковому обліку рентна плата за понаднормове використання води, з огляду на зміст пп. 255.11.20 ПКУ?
    31.03.2025142
  • Чи сплачувати плату за землю до моменту укладення договору оренди?
    Підприємство отримало у власність нерухоме майно 20.05.2016 р., розташоване на земельній ділянці площею 0,7547 га (кадастровий номер: 0012). Госпдіяльність не проводилась. 17.03.2025 р. укладено з міськрадою договір оренди землі площею 0,7420 га (кадастровий номер: 0047) під цим майном. Чи зобов'язане було підприємство сплачувати земельний податок за період з 20.05.2016 по 17.03.2025 рр.?
    28.03.2025432
  • Засновник продає частку: що з додатковим капіталом?
    ТОВ сформувало додатковий капітал, як додаткові внески від учасників без зміни розміру статутного капіталу та часток учасників на безповоротній основі. Учасник продає свою долю іншій особі. Чи повинно ТОВ визнати дохід за внесками в додатковий капітал? Що є підставою в такому випадку: договір купівлі-продажу його частки чи інший протокол учасників?
    27.03.202590
  • Як визначити фактичну ціну реалізації корисної копалини за кодом 2505 згідно з УКТ ЗЕД?
    Фактична ціна реалізації видобутої корисної копалини за кодом УКТ ЗЕД 2505 визначається за середньозваженою (за обсягом реалізації) у звітному періоді ціною реалізації відповідної товарної продукції за договорами постачання, не менш як 5 доларів США за 1 тонну
    12.03.202520