Главная Все консультации Госрегулирование Другое

Чи можна повернути поворотну фіндопомогу майном?

Директор надав підприємству грошові кошти за договором ПФД. Чи можна повернути таку допомогу технікою, яку підприємство має на балансі?

Згідно з п. 1 ст. 1046 ЦКУ визначено, що за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.

Водночас, зобов'язання припиняється зарахуванням зустрічних однорідних вимог, строк виконання яких настав, а також вимог, строк виконання яких не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги (п. 1 ст. 601 ЦКУ).

Тож повернення поворотної фінансової допомоги має відбуватися у грошовій формі, однак при цьому підприємство може здійснити операцію з реалізації обладнання такій фізособі та подальшого проведення взаємозаліку заборгованостей.

При цьому, така операція потрапить під визначення поняття "постачання товарів", яке наведено у пп. 14.1.191 ПКУ. А отже, на договірну вартість такого обладнання (тобто сума фіндопомоги, що буде покрита за рахунок техніки) підприємство нараховує ПЗ з ПДВ, однак не менше за балансову вартість такої техніки (якщо це ОЗ) та вартості придбання (якщо техніка є товаром). Окрім цього за такою операцією складається ПН як на постачання неплатнику ПДФ.

Таким чином, підприємство відображає в обліку реалізацію обладнання записом Дт 361 Кт 712, а при цьому виникає дохід. Одночасно з цим балансова вартість техніки списується до складу витрат записом: Дт 943 Кт 286 (якщо техніка обліковувалася як ОЗ, то вона переводиться на рахунок 286 як необоротний актив, що утримується для продажу).

Після цього складається акт (або доповнення до договору) взаємозаліку заборгованостей, зокрема, заборгованості підприємства перед директором по ПФД, та директора перед підприємством за техніку. В обліку такий взаємозалік відображається записом Дт 685 Кт 361.

Зверніть увагу, що такий варіант неможливий, якщо підприємство є платником ЄП ІІІ групи. У такому випадку розрахунки повинні здійснюватися виключно у грошовій формі, а отже, доведеться отримувати від директора кошти як оплата за техніку і вже після цього повертати йому назад як повернення ПФД.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Другое
Теги:
Финансовая помощь

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме