• Посилання скопійовано

Використання коштів за програмою «єПідтримка»

Профком підприємства має в оренді спортивний комплекс. Чи можуть члени профспілки розраховуватись за послуги в даному спорткомплексі віртуальною картою банку, на яку зарахована 1 тис. грн «єПідтримки» за вакцинацію?

Як відомо, стартував проєкт «єПідтримка» в застосунку «Дія». Це програма підтримки бізнесу, який найбільше постраждав під час пандемії. Гроші можна витратити на книжки, спортзал, квитки в кіно, театр, музеї, концерти або на перевезення в межах України. 

Кошти можна буде витратити як онлайн, так і офлайн, але лише на вказані категорії українського бізнесу. Банки розпізнаватимуть категорію під час оплати карткою за допомогою МСС-кодів.

Це код, який присвоюється торговій точці та характеризує напрям її бізнесу. При оплаті карткою «єПідтримка»  він має збігтися з одним із кодів, вказаних у Постанові №1272. Якщо бізнес зареєстрований в іншій категорії, здійснити оплату не вдасться. За таким принципом працюють кешбеки в банках. Якщо зайти в онлайн-банкінг і подивитися історію оплат, можна побачити категорії оплати — таксі, одяг, ресторани, продукти. Це і є МСС-коди. 

Витратити гроші на ті категорії товарів та послуг, яких немає в переліку, переказати їх на іншу картку чи зняти готівкою буде неможливо.

Із запитання випливає, що профком підприємства орендує спортивний комплекс, тобто є заключений договір оренди між профкомом підприємства та спортивним комплексом. Відповідно до цього договору працівники можуть вільно, без будь-яких доплат та в зручний час відвідувати спортзал. Тож, в даній ситуації, працівники витрати кошти з «єПідтримки» в орендованому залі не зможуть, бо все включено до договору оренди. Але, працівники можуть такі кошти витратити на інші вищезазначені послуги, або на спортивні послуги, але в іншому спортивному комплексі.

Або як варіант розірвати договір оренди зі спортивним комплексом, після чого працівники матимуть змогу розраховуватися за послуги віртуальною карткою. Але перед тим, як розірвати договір, переконайтеся, що даний заклад має відповідний МСС-код.   

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024387
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202443
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 409
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202497
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202484