• Посилання скопійовано

Використання коштів за програмою «єПідтримка»

Профком підприємства має в оренді спортивний комплекс. Чи можуть члени профспілки розраховуватись за послуги в даному спорткомплексі віртуальною картою банку, на яку зарахована 1 тис. грн «єПідтримки» за вакцинацію?

Як відомо, стартував проєкт «єПідтримка» в застосунку «Дія». Це програма підтримки бізнесу, який найбільше постраждав під час пандемії. Гроші можна витратити на книжки, спортзал, квитки в кіно, театр, музеї, концерти або на перевезення в межах України. 

Кошти можна буде витратити як онлайн, так і офлайн, але лише на вказані категорії українського бізнесу. Банки розпізнаватимуть категорію під час оплати карткою за допомогою МСС-кодів.

Це код, який присвоюється торговій точці та характеризує напрям її бізнесу. При оплаті карткою «єПідтримка»  він має збігтися з одним із кодів, вказаних у Постанові №1272. Якщо бізнес зареєстрований в іншій категорії, здійснити оплату не вдасться. За таким принципом працюють кешбеки в банках. Якщо зайти в онлайн-банкінг і подивитися історію оплат, можна побачити категорії оплати — таксі, одяг, ресторани, продукти. Це і є МСС-коди. 

Витратити гроші на ті категорії товарів та послуг, яких немає в переліку, переказати їх на іншу картку чи зняти готівкою буде неможливо.

Із запитання випливає, що профком підприємства орендує спортивний комплекс, тобто є заключений договір оренди між профкомом підприємства та спортивним комплексом. Відповідно до цього договору працівники можуть вільно, без будь-яких доплат та в зручний час відвідувати спортзал. Тож, в даній ситуації, працівники витрати кошти з «єПідтримки» в орендованому залі не зможуть, бо все включено до договору оренди. Але, працівники можуть такі кошти витратити на інші вищезазначені послуги, або на спортивні послуги, але в іншому спортивному комплексі.

Або як варіант розірвати договір оренди зі спортивним комплексом, після чого працівники матимуть змогу розраховуватися за послуги віртуальною карткою. Але перед тим, як розірвати договір, переконайтеся, що даний заклад має відповідний МСС-код.   

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202513
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6121
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202538
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025795
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202563