Главная Все консультации Госрегулирование Наличное обращение и касса

Повернення коштів покупцю не відображено в Z-звіті: які наслідки?

Підприємство здійснило повернення готівки покупцю за поверненний товар, але не зареєструвало цю операцію через РРО. Видача готівки покупцю була оформлена видатковим касовим ордером. Які будуть наслідки такої ситуації?

Відповідно до ст. 2 Закону про РРОрозрахункова операція – це, зокрема, видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу),  а також у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Іншими словами, повернення готівки покупцю при поверненні ним товару – це розрахункова операція і тому її потрібно реєструвати через РРО. За умовами запитання, цього зроблено не було, а замість цього повернення коштів було проведено через касу з оформленням видаткового касового ордера. Виправити цю ситуації в законний спосіб вже не можна.

Відповідно до п. 1 та п. 2 ст. 3 Закону про РРО, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані, зокрема:

  • проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій;
  • надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі.

Отже, має місце порушення вищевказаних норм Закону про РРО.

До 1 січня 2022 року продовжено застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог Закону про РРО під час проведення розрахункових операцій.

Так, з 1 січня 2021 року відповідно до ст. 17 Закону про РРО чинні такі штрафні (фінансові) санкції:

- у разі встановлення в ході перевірки факту: непроведення (проведення на неповну суму) розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО; ненадання (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання:

  • 10 % вартості проданих з порушеннями - за порушення, вчинене вперше;
  • 50 % - за кожне наступне вчинене порушення.

Також читайте тут

Щодо термінів давності для перевірки ДПС у Волинській області повідомляє, що оскільки Законом про РРО не передбачено терміну давності для застосування штрафних санкцій за порушення вимог щодо проведення розрахунків у готівковій та/або безготівковій формі із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів, то застосовуються норми ст. 102 ПКУ, згідно з якими такий термін становить 1095 днів.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 58 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Егорова Юлия
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
РРО , Наличность

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме