Відповідно до ст. 2 Закону про РРО, розрахункова операція – це, зокрема, видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а також у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.
Іншими словами, повернення готівки покупцю при поверненні ним товару – це розрахункова операція і тому її потрібно реєструвати через РРО. За умовами запитання, цього зроблено не було, а замість цього повернення коштів було проведено через касу з оформленням видаткового касового ордера. Виправити цю ситуації в законний спосіб вже не можна.
Відповідно до п. 1 та п. 2 ст. 3 Закону про РРО, суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані, зокрема:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій;
- надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі.
Отже, має місце порушення вищевказаних норм Закону про РРО.
До 1 січня 2022 року продовжено застосування понижених розмірів фінансових санкцій за порушення суб’єктами господарювання окремих вимог Закону про РРО під час проведення розрахункових операцій.
Так, з 1 січня 2021 року відповідно до ст. 17 Закону про РРО чинні такі штрафні (фінансові) санкції:
- у разі встановлення в ході перевірки факту: непроведення (проведення на неповну суму) розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО; ненадання (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об'єкті такого суб'єкта господарювання:
- 10 % вартості проданих з порушеннями - за порушення, вчинене вперше;
- 50 % - за кожне наступне вчинене порушення.
Також читайте тут.
Щодо термінів давності для перевірки ДПС у Волинській області повідомляє, що оскільки Законом про РРО не передбачено терміну давності для застосування штрафних санкцій за порушення вимог щодо проведення розрахунків у готівковій та/або безготівковій формі із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів, то застосовуються норми ст. 102 ПКУ, згідно з якими такий термін становить 1095 днів.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити