• Посилання скопійовано

Чи може ТОВ працювати за неосновним КВЕДом?

ТОВ працює не за основним видом діяльності, зазначеним в ЄДРПОУ, а за допоміжним (другорядним). Чи можуть бути несприятливі наслідки?

Основне призначення КВЕД-2010

У п. 1 КВЕД-2010 зазначено, серед іншого, таке:

  • КВЕД установлює основи для підготовлення та поширення  статистичної інформації за видами економічної діяльності;
  • КВЕД - це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації;
  • код виду діяльності не створює прав чи обов'язків для підприємств і організацій, не спричинює жодних правових наслідків.

Тобто, КВЕД є статистичним інструментом і не поширюється на інші відносини. 

Таким чином, якщо ТОВ має основний і другорядний код КВЕД, здійснюючи діяльність тільки за другорядним, якихось несприятливих наслідків бути не повинно.

Проте для уникнення можливих суперечок, для правильного складання статистичної звітності може бути доречним внести зміни до даних, які містяться в єдиному держреєстрі. За умови, що ТОВ і надалі планує здійснювати діяльність тільки за тим кодом КВЕД, який значиться у нього другорядним.

Для внесення змін до держреєстратора потрібно подати Заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань і органів влади) (форма № 3, затверджена Наказом Мінюсту від 18.11.2016 р. № 3268/5), з поміткою в полі «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу». При зазначенні в Заяві кодів КВЕД візьміть до уваги, що основний код зазначається в переліку кодів першим.

 

Щодо визначення основного і другорядного коду КВЕД

Згідно з п. 1 КВЕД-2010, основний вид економічної діяльності - це визначальна ознака у формуванні та стратифікації сукупностей статистичних одиниць для проведення державних статистичних спостережень. 

Згідно з п. 4 КВЕД-2010:

  • Основний вид економічної діяльності - це вид діяльності суб'єкта, на який припадає найбільший внесок у валову додану вартість (або інший визначений критерій);
  • Допоміжні види  економічної діяльності - це види діяльності, які виконують переважно у сфері послуг, а їх результати використовує сам суб'єкт задля обслуговування його основного та другорядних видів економічної діяльності (керування підприємством, бухгалтерський облік, транспортування, складування, закупівля, збут, ремонт, технічне обслуговування тощо);
  • Другорядні види економічної діяльності - це будь-які інші (крім основного) види економічної діяльності суб'єкта з виробництва товарів або надання послуг.

Визначення основного, допоміжних і другорядних кодів КВЕД здійснюють за правилами, наведеними в п. 2.2, п. 3.1, п. 3.2, п. 3.4 Методологічних основ та пояснень (КВЕД-2010), затверджених Наказом Держкомстату від 23.12.2011 р. № 396. Поряд з цим застосовується Методика, затверджена Наказом Держстату від 29.12.2012 р. № 551.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024355
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202442
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 404
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202496
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202484