• Посилання скопійовано

Чи може ТОВ працювати за неосновним КВЕДом?

ТОВ працює не за основним видом діяльності, зазначеним в ЄДРПОУ, а за допоміжним (другорядним). Чи можуть бути несприятливі наслідки?

Основне призначення КВЕД-2010

У п. 1 КВЕД-2010 зазначено, серед іншого, таке:

  • КВЕД установлює основи для підготовлення та поширення  статистичної інформації за видами економічної діяльності;
  • КВЕД - це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації;
  • код виду діяльності не створює прав чи обов'язків для підприємств і організацій, не спричинює жодних правових наслідків.

Тобто, КВЕД є статистичним інструментом і не поширюється на інші відносини. 

Таким чином, якщо ТОВ має основний і другорядний код КВЕД, здійснюючи діяльність тільки за другорядним, якихось несприятливих наслідків бути не повинно.

Проте для уникнення можливих суперечок, для правильного складання статистичної звітності може бути доречним внести зміни до даних, які містяться в єдиному держреєстрі. За умови, що ТОВ і надалі планує здійснювати діяльність тільки за тим кодом КВЕД, який значиться у нього другорядним.

Для внесення змін до держреєстратора потрібно подати Заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань і органів влади) (форма №3, затверджена Наказом Мінюсту від 18.11.2016 р. №3268/5), з поміткою в полі «Державна реєстрація змін до відомостей про юридичну особу». При зазначенні в Заяві кодів КВЕД візьміть до уваги, що основний код зазначається в переліку кодів першим.

 

Щодо визначення основного і другорядного коду КВЕД

Згідно з п. 1 КВЕД-2010, основний вид економічної діяльності - це визначальна ознака у формуванні та стратифікації сукупностей статистичних одиниць для проведення державних статистичних спостережень. 

Згідно з п. 4 КВЕД-2010:

  • Основний вид економічної діяльності - це вид діяльності суб'єкта, на який припадає найбільший внесок у валову додану вартість (або інший визначений критерій);
  • Допоміжні види  економічної діяльності - це види діяльності, які виконують переважно у сфері послуг, а їх результати використовує сам суб'єкт задля обслуговування його основного та другорядних видів економічної діяльності (керування підприємством, бухгалтерський облік, транспортування, складування, закупівля, збут, ремонт, технічне обслуговування тощо);
  • Другорядні види економічної діяльності - це будь-які інші (крім основного) види економічної діяльності суб'єкта з виробництва товарів або надання послуг.

Визначення основного, допоміжних і другорядних кодів КВЕД здійснюють за правилами, наведеними в п. 2.2, п. 3.1, п. 3.2, п. 3.4 Методологічних основ та пояснень (КВЕД-2010), затверджених Наказом Держкомстату від 23.12.2011 р. №396. Поряд з цим застосовується Методика, затверджена Наказом Держстату від 29.12.2012 р. №551.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Як відобразити в фіскальному чеку продаж ліків за програмою «Доступні ліки»?
    Аптека працює за програмою «Доступні ліки». Наразі сума компенсації відображається в графі 19 чека РРО - «кредитні кошти». Як правильно відобразити кількість товару в чеку РРО, щоденній підсумковій ПН і надалі при отриманні відшкодування від НСЗУ, коли частину вартості (наприклад, з 100 грн – 40 грн) сплачує покупець, а решту (60 грн) компенсує НСЗУ?
    01.07.202517
  • Ліміт готівкової виплати працівнику за авансовим звітом
    Чи може підприємство видати з каси працівнику 120 тис. грн для відшкодування його особистих коштів, витрачених на придбання товару для потреб підприємства, на підставі поданого авансового звіту? Чи є обмеження на таку готівкову операцію?
    23.06.20251 6831
  • Оплата послуг проживання через сайт готелю: чи застосовувати ПРРО?
    Суб’єкт господарювання отримує оплату за послуги проживання: попередня оплата через сайт. Зарахування коштів проводиться за реєстром через небанківську фінустанову. Остаточний рахунок при заселенні. Чи потрібно при отриманні авансу через сайт застосовувати ПРРО? Чи можна не зазначати в чеку ПРРО – попередня оплата? Якщо кошти щодо авансу будуть зараховані на поточний рахунок через фінустанову, то коли визнавати ПЗ з ПДВ?
    18.06.202542
  • Розрахунки між юридичними особами через LiqPay: чи можна?
    Чи можуть юридичні особи в Україні здійснювати між собою розрахунки за товари та послуги за допомогою платіжного сервісу LiqPay?
    17.06.2025828
  • Чи потрібно формувати видатковий чек при поверненні товару, якщо попередня оплата не повертається?
    ФОП ІІ групи (інтернет-магазин) отримує попередню оплату 200 грн, на яку вибиває чек ПРРО "Попередня оплата за замовлення №". Товар відправляється Новою Поштою, другий чек ПРРО Checkbox формується в момент отримання товару покупцем. Чи формувати видатковий чек, якщо покупець відмовляється від товару і попередня оплата не повертається, або товар повертається через 14 днів?
    11.06.202571