• Посилання скопійовано

Несвоєчасна операція «службова видача» через не переведення годинника в РРО

Через перехід на зимовий час на 1 годину назад, відбулося невчасне переведення годинника в РРО. В зв'язку з цим, кошти до банку надійшли в 13:30, а службове вилучення відбулося в 13:50. Як виправити дану помилку? Які наслідки?

Відповідно до п. 9 ст. 3 Закону про РРО, суб'єкти господарювання повинні  щоденно створювати у паперовій та/або електронній формі РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) або ПРРО  фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових опера-цій. 

У п. 11 розділу ІІ Положення №148 зазначено, що готівка, що надходить до кас, оприбутковується в день одержання готівки в повній сумі. 

Згідно з абз. 2 п. 29 розділу ІІІ Положення №148, вилучення готівки з місця здійснення го-тівкових розрахунків із застосуванням РРО або РК для здавання її до банку оформляється відповідними чеками РРО із виконанням операції "службова видача". 

Тобто, готівкові кошти, що надходять до каси під час проведення розрахунків, потрібно своєчасно та в повній сумі оприбутковувати та здавати до банку. Видача готівки зі скриньки РРО для здавання до банку реєструється через РРО з використанням операції "службова видача". 

Отже, операція "службова видача" робиться вже після того, як виручка фактично вилуча-тиметься зі скриньки РРО для здавання до банку. 

Виправлення помилки допущеної суб'єктом господарювання, коли операція "службова видача" відбулася пізніше надходження коштів до банку чинним законодавством не  передбачена.

За порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг може бути накладений адміністративний штраф за ст. 155-1 КпАП у розмірі: на осіб, які здійснюють розрахункові операції від 2 до 5 НМДГ (34,00 грн до 85,00 грн) і на посадових осіб — від 5 до 10 НМДГ (85,00 грн до 170,00 грн). 

Звісно, якщо зумієте пояснити перевіряючим, що фактично помилки немає, адже просто не перевели годинник в РРО на зимовий час, а фактично Z-звіт було роздрукованно вчасно, то вдасться уникнути штрафу. Доказом такої помилки може бути пояснення, отримане від ЦСО. Для цього слід звернутися в ЦСО та попросити довідку, яка б свідчила, що дійсно своєчасно не було переведено годинник на РРО на годину назад.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Готівковий обіг та каса»

  • Чи потрібно вести касову книгу за операціями на рахунку 308 та як складати касові ордери?
    Який кореспондуючий рахунок необхідно вказати у прибутковому ордері при прийомі коштів за послуги через ПРРО? Як саме відображати операції у касовій книзі, якщо на кінець дня всю виручку передаємо з рахунку 308 на рахунок 301? Чи потрібно виписувати видатковий ордер для рахунку 308 і прибутковий на рахунок 301 на суму цих коштів? Які коресподуючі рахунки вказувати в видатковому ордері та в прибутковому?
    24.04.2024337
  • Які електронні підписи та печатки можуть застосовуватись в ПРРО?
    Чи можна використовувати електронні печатки, а не іменні ключі касирів для програмного РРО? Чи не буде це порушенням порядка проведення розрахункових операцій?
    02.04.202441
  • ФОП використовує платіжний сервіс LiqPay: чи потрібно РРО?
    Чи належить сервіс LiqPay до сервісу переказу коштів? Чи потрібно застосовувати РРО при оплаті на сайті ФОП за послуги з тимчасового розміщення за допомогою сервісу LiqPay?
    28.03.20241 404
  • Чи застосовує підприємство рахунок 308 при оприбуткуванні готівки із застосуванням КОРО?
    Підприємство перевізник при оприбуткуванні готівки в касу використовує КОРО та РК. Як обліковувати надходження готівки з 23.02.2024 р.?
    25.03.202496
  • Як обліковувати ПРРО та як списати РРО?
    В 2022 р. ТОВ купило та зареєструвало ПРРО. Оплата за ПРРО здійснюється на рік. Оприбуткували це ПРРО як нематеріальний актив на 127 рахунок + амортизація на 12 місяців. Через рік здійснили оплату за ПРРО на ще один рік, але іншому ФОП. Чи правильно визначило ТОВ це ПРРО як нематеріальний актив? Що робити з ПРРО після закінчення 12 місяців? Чи треба його знову реєструвати, а старий нематактив списувати? До ПРРО був РРО, який знято з реєстрації і про це є акт. Як його правильно списати?
    28.02.202483