Главная Все консультации Госрегулирование Наличное обращение и касса

Електронна фіскальна стрічка: що таке?

Що таке електронна фіскальна стрічка?

Створення розрахункових документів в електронній формі логічно вимагає і створення електронної фіскальної стрічки. Тобто відмови від паперових документів щодо РРО, які надаються покупцям і податківцям.

Як передбачено ст. 13 Закону про РРО (в новій редакції Закону №128), вимоги щодо створення контрольної стрічки в електронній формі в реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику (тобто Мінфіном) згідно з технологією, розробленою Національним банком України, або з використанням кваліфікованого електронного підпису та/або печатки, кваліфікованої електронної позначки часу з дотриманням вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги», та/або інших дозволених в Україні засобів захисту інформації, передбачених законодавством.

При цьому на продавця, як і раніше, покладається обов'язок створювати контрольні стрічки у паперовій та/або електронній формі і забезпечувати їх зберігання (нова редакція п. 10 ст. 3 Закону про РРО).

Зверніть увагу: згідно із новою редакцією п. 5 ст. 17 Закону про РРО, у разі якщо контрольну стрічку не надруковано або не створено в електронній формі на реєстраторах розрахункових операцій та/або програмних реєстраторах розрахункових операцій або виявлено спотворення даних про проведені розрахункові операції, інформація про які міститься на такій контрольній стрічці, передбачається штраф у розмірі тридцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн). Нагадаємо, що зараз такий штраф становить 10 н. м. д. г. (тобто 170 грн), а новий розмір штрафу запрацює з 19 квітня 2020 року.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
Касса , РРО , Наличность

30 днiв передплати безкоштовно!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме