Главная Все консультации Госрегулирование Наличное обращение и касса

«Оплата частинами»: чи потрібно застосовувати РРО?

Підприємство не застосовує РРО і здійснює отримання коштів виключно через рахунок. Чи потрібно застосовувати РРО у разі використання покупцем розстрочки від банку «Оплата частинами», за якої кошти зараховуються на рахунок продавця від банку на наступний день (між покупцем та банком укладається кредитний договір)?

Згідно з ст. 2 Закону про РРО реєстратор розрахункових операцій призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг), операцій з приймання готівки для подальшого переказу.

При цьому, розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документу щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки із покупцем за продані товари (надані послуги) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуги) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.

Своєю чергою, безготівкові розрахунки - перерахування певної суми коштів з рахунків платників на рахунки отримувачів коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізичних осіб коштів, унесених ними готівкою в касу банку, на рахунки отримувачів коштів. Ці розрахунки проводяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді (п. 1.4 Інструкції №22).

Зважаючи на те, що за умов запитання покупець не здійснює застосування платіжної картки і, відповідно, товар видається без наявності передоплати карткою (банк надає лише гарантійний лист), а кошти надходять в безготівковій формі з рахунку банку, то така операція не є розрахунковою в розумінні визначення наведеного у Законі про РРО.

Отже, у такому випадку застосовувати РРО при проведенні такої операції не потрібно – така операція не є розрахунковою.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 43 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Госрегулирование / Наличное обращение и касса
Теги:
Касса , РРО , Торговля

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 4

Новости по теме

Консультации по теме