• Посилання скопійовано

Працівника перевели із сумісника на основне місце роботи: як нараховувати ЄСВ?

Працівника перевели із сумісника на основне місце роботи. Для цього його звільнили 10.08.2021 р. та прийняли 11.08.2021 р. При цьому, дохід як за сумісництвом, так і дохід за основним місцем роботи перевищує максимальну суму доходу застрахованої особи на місяць, на який нараховується ЄСВ. Як в такому випадку нараховувати ЄСВ?

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ, базою для нарахування ЄСВ є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі.

Нарахування єдиного внеску здійснюється в межах максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом (ч. 3 ст. 7 Закону про ЄСВ).

Максимальна величина бази нарахування єдиного внеску - максимальна сума доходу застрахованої особи на місяць, що дорівнює п’ятнадцяти розмірам мінімальної заробітної плати, встановленої законом, на яку нараховується єдиний внесок (п. 4 ст. 1 Закону про ЄСВ).

З 01.01.2021 р. по 30.11.2021 р. максимальна величина бази нарахування ЄСВ становить 90000,00 грн. При цьому максимальна сума нарахованого ЄСВ до сплати становить - 19800,00 грн.

Отже, роботодавець, який протягом місяця звільнив та прийняв найманого працівника на роботу, застосовує максимальну величину бази нарахування ЄСВ до загальної суми місячного доходу, оскільки обмеження величини бази нарахування не залежить від кількості проведених по такому працівнику нарахувань в звітному місяці.

Аналогічне роз’яснення міститься в "ЗІР" в підкатегоріях 201.03 та 201.04.01.

Таким чином, максимальну величину бази нарахування ЄСВ для сумісників визначають сукупно за основним місцем роботи та за місцем роботи за сумісництвом. 

Виходячи із ситуації, якщо працівнику за сумісництвом нараховано 100000,00 грн та за основним місцем роботу - 200000,00 грн, то ЄСВ в сумі 19800,00 грн нараховується один раз на сукупний дохід на місяць. При відображенні у Додатку 1 об’єднаної звітності доходу працівника у місяці їх нарахування відображається двома рядками, з акцентом щодо нарахування ЄСВ за основним місцем роботи, а саме: 

І рядок (для працівника як основного):

  • у графі 16 - сума нарахованої зарплати 200000,00 грн;
  • у графі 17 - максимальна величина, на яку нараховано ЄСВ - 90000,00 грн;
  • у графі 20 - сума нарахованого ЄСВ - 19800,00 грн;
  • у графі 21 - ознака наявності трудової книжки "1".

Всі інші графи заповнюються в звичайному порядку.

ІІ рядок (для працівника як сумісника):

  • у графі 16 - сума нарахованої зарплати 100000,00 грн;
  • у графі 17 - максимальна величина, на яку нараховано ЄСВ - сума не зазначається, а залишається пустою;
  • у графі 20 - сума нарахованого ЄСВ - теж не зазначається, а залишається пустою;
  • у графі 21 - ознака наявності трудової книжки "0".

Всі інші графи заповнюються в звичайному порядку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Чи сплачується ЄСВ з авторської винагороди?
    ТОВ укладає авторську угоду на науковий твір. Чи потрібно із авторської винагороди сплачувати ЄСВ?
    22.04.202430
  • Чи донараховувати ЄСВ на перехідний лікарняний?
    Працівник в березні попрацював півмісяця та захворів. Лікарняний перехідний: березень-квітень. Чи проводити донарахування ЄСВ за березень до мінімального розміру, чи це можна зробити у квітні з відображенням у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ суми лікарняних за березень, щоб уникнути сторнування зайво перерахованої суми ЄСВ за І квартал?
    19.04.20246752
  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241931
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202446
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024341