Главная Все консультации Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Відображення в ліквідаційному Звіті з ЄСВ звільнення від сплати на час карантину

Приватний підприємець планує закрити свою діяльність і ліквідуватися як ФОП. Як правильно подати звіт з ЄСВ (ліквідаційний). Як відображати у звіті ті місяці, в яких звільнено від сплати ЄСВ у зв’язку з карантином?

Згідно з п. 2 розділу ІІІ Порядку №435, ФОП, в тому числі ФОП – платники ЄП, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом.

У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності страхувальників, такі особи зобов’язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 10 розділу ІІІ Порядку № 435).

Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна» ФОП формують та подають до податкового органу – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності (п. 11 розділу ІІІ Порядку №435).

Відповідно до пп. 1 п. 13 розділу ІV Порядку №449 для платників, зазначених у пп. 3 п. 1  розділу ІІ Порядку №449, останнім періодом, за який необхідно обчислити та сплатити ЄСВ, буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення.

ЄСВ сплачується протягом 10 календарних днів після граничного строку подання Звіту із зазначенням типу форми «ліквідаційна».

У Звіті з ЄСВ (форма 5) заповнюються дані, починаючи з початку року і до кінця місяця, в якому ФОП вирішив припинити свою діяльність. Виправляти помилки в ліквідаційних звітах не можна, але якщо помилка виявиться до закінчення граничного строку подання, то можна подати Звіт з ЄСВ з правильними даними з типом «Новий звітний». 

Законом № 533-ІХ, яким внесено зміни до Закону про ЄСВ,  тимчасово було звільнено від нарахування та сплати ЄСВ за себе усіх ФОП на періоди з 1 до 31 березня та з 1 квітня до 30 квітня 2020 року.

Також Законом № 591-ІХ продовжено звільнення ФОП від сплати ЄСВ за себе за період з 1 травня по 31 травня 2020 року.

Тобто, ФОП могли самостійно прийняти рішення про сплату ЄСВ в цей період у розмірах та порядку, визначених законодавством. У такому разі інформація про сплачені суми повинні зазначатися у Звіті з ЄСВ.

У разі, якщо ФОП здійснив оплату внесків за березень та травень 2020 року до набрання чинності зазначених законів, то такі суми зараховуються у рахунок майбутніх платежів за умови відсутності у такого платника сум недоїмки, штрафних санкцій та/або пені по цьому внеску.

Щодо страхового стажу зазначимо, що відповідно до змін, які були внесені до Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», для зазначених осіб, які не сплачували страхові внески за періоди з 1 березня до 31 травня 2020 року, такі періоди включаються до страхового стажу. Оскільки вважається, що страхові суми було сплачено у розмірі мінімального страхового внеску, визначеного законодавством для кожного з таких періодів.

Отже, ФОП, які скористалися правом не сплачувати ЄСВ за себе у періоди звільнення, подають ліквідаційний баланс починаючи з початку року і до кінця місяця, в якому особа вирішила припинити свою діяльність, заповнивши лише графи з місяцями за які було сплачено страхові внески.

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Щербина Светлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый социальный взнос , Отчетность , Ликвидация , COVID-19

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме