Главная Все консультации Труд и социальная защита ЕСВ, социальная защита

Виправлення несумових помилок у Звіті з ЄСВ

Підприємець перед закриттям діяльності пройшов перевірку в ПФУ, внаслідок чого було виявлено помилки у ПІБ та ІПН деяких працівників. Як можна виправити такі помилки за період 2010-2019 рр.?

Виправлення помилок за 2010 рік

Порядок виправлення помилок за період з початку 2010 року до початку 2011 року ми описували тут. Зокрема, виправлення несумових помилок за цей період здійснюється шляхом подання форми ІНДАНІ (індивідуальні відомості про застраховану особу):

  • з відміткою «коригуюча» відбувається технологічна заміна попередньо накопичених відомостей в обліковій картці особи на актуальні відомості;
  • з відміткою «скасовуюча» недостовірні відомості облікової картки вилучаються з переліку актуальних для використання, але залишаються в електронному архіві для збереження історії звітності.

Тож, у разі виправлення помилки у ПІБ працівника виникає необхідність подання форми ІНДАНІ з поміткою «коригуюча» і правильними даними. А у випадку з виправленням помилки у ІПН необхідно подати «скасовуючу» форму із помилковим ІПН та коригуючу з правильними.

 

Виправлення помилок починаючи з січня 2011 року

Порядок виправлення несумових помилок у реквізитах, за період починаючи з січня 2011 року, що стосується застрахованої особи (зокрема, помилки у ПІБ або ІПН) викладено у п. 2 Розділу V Порядку №435

Так, у разі виявлення таких помилок подаються скасовуючі документи (Таблиця 6 або 5), тобто страхувальник повинен сформувати та подати Звіт за попередній період, який містить перелік таблиць Звіту, відповідну таблицю із зазначенням типу форми «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб та відповідну таблицю із зазначенням типу форми «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 додатку 4 до цього Порядку має містити дані щодо кожної застрахованої особи окремо.

Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не має містити таблиць 1-4 додатку 4 до цього Порядку. При цьому внесення змін до сум нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим до нарахованих сум єдиного внеску за звітний місяць при формуванні і поданні скасовуючих документів не допускається.

Також про виправлення несумових помилок ми писали тут>>

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Труд и социальная защита / ЕСВ, социальная защита
Теги:
Единый социальный взнос , Отчетность

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме