Главная Все консультации Учет и отчетность Первичные документы, типовые формы

Послуги надані одній стороні, а оплату здійснює інша: як оформити?

Турагент (ІІІ група на ЄП без ПДВ) отримує кошти від третьої особи за продаж туру іншій особі (батько платить за дочку). Як правильно оформити первинні документи? Чи слід укладати особливий договір?

Згідно з пп. 2 п. 292.1 ПКУ доходом юридичної особи - платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.

При цьому, п. 291.6 ПКУ встановлено, що платники єдиного податку першої - третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

Водночас, у випадку, якщо оплату за надані послуги одному контрагенту здійснює інша особа, норма про грошову форму доходу не порушується.

Аналогічної позиції дотримуються й податківці у ІПК від 27.06.2018 р. №2872/ІПК/04-36-12-23-21, зазначаючи, що юрособа - платник єдиного податку має право укладати трьохсторонній договір (коли оплату здійснює третя особа) за умови виконання вимог та обмежень, встановлених п. 291.4 та п. 291.5 ПКУ.

Обмежень щодо форм ведення господарської діяльності платниками єдиного податку третьої групи нормами ПКУ не передбачено.

Отже, якщо розрахунок здійснюється в грошовій формі і при цьому відсутні порушення умов, зазначених у п. 291.4 та п. 291.5 ПКУ, то платник єдиного податку може укласти трьохсторонній договір, за яким сплату за проданий турпродукт здійснює третя особа.

Пунктом 1 ст. 528 ЦКУ встановлено, що виконання обов’язку може бути покладено боржником на іншу особу, якщо з умов договору, вимог ЦКУ, інших актів цивільного законодавства або суті зобов’язання не випливає обов’язок боржника виконати зобов’язання особисто. У цьому разі кредитор зобов’язаний прийняти виконання, запропоноване за боржника іншою особою.

Тож радимо укласти тристоронній договір, відповідно до якого отримувачем (покупцем) тур продукту буде одна особа (дочка), а платником за такий продукт – третя (її батько). У такому разі всі первинні документи слід оформити на безпосереднього отримувача турпродукту (дочку).

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Екатерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Первичные документы, типовые формы
Теги:
Первичные документы , Договор

Комментарии: 0

Новости по теме

Консультации по теме