Главная Все консультации Учет и отчетность Учет отдельных операций

Утримання з зарплати за виконавчим листом: відображення в бухобліку

Працівник надав постанову про утримання 20% чистого доходу після сплати всіх податків в рахунок кредитора. Дохід виплачується двічі на місяць (аванс та заробітна плата). Чи проводяться утримання з авансу? Як така операція відображається в бухгалтерському обліку?

Оскільки доходом працівника є заробітна плата, то відповідно утримання будуть здійснюватися безпосередньо з неї.

Заробітна плата — це грошова винагорода, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Оскільки утримання за постановою проводяться безпосередньо з заробітної плати, то з авансу така сума не утримується, а розрахунок утриманої суми здійснюється безпосередньо після здійснення всіх нарахувань за місяць.

Згідно з Інструкцією №291 за дебетом рахунку 66 «Розрахунки за виплатами працівникам» відображаються виплата основної та додаткової заробітної плати, а також відрахування на сплату платежів за виконавчими документами та інші утримання з виплат працівникам.

Таким чином, сума, що підлягає утриманню за результатами відпрацьованого місяця, відображається бухгалтерським записом - Дт 661 Кт 685. Сплата ж утриманої суми відповідно відображається в обліку бухгалтерським записом- Дт 685 Кт 311.

Зверніть увагу! За виконавчим провадженням можна стягувати кошти не зі всіх складових заробітної плати. Перелік доходів, з яких утримання не здійснюються, наведено у ст. 73 Закону №2147.

 

Доступ к полному тексту этой консультации возможен только для подписчиков электронного или бумажного «Дебет-Кредит». Если вы подписчик, пожалуйста, авторизуйтесь.

Или оформите подписку, перейдя по ссылке;  стоимость минимального пакета «Мой ассистент» составляет только 36 грн в месяц.

Спасибо за понимание.

Автор:
Станислав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Учет и отчетность / Учет отдельных операций
Теги:
Доходы , Заработная плата , Учет , Трудовые отношения

Комментарии: 10

Новости по теме

Консультации по теме