Відповідно до вимог ст. 9 Закону №755 до ЄДР вносяться дані щодо керівника підприємства (під час створення юрособи та у подальшому — у разі зміни особи керівника).
Таким чином, якщо підприємство вирішує звільнити керівника, засновники своїм рішенням (протоколом загальних зборів) мають прийняти рішення щодо обрання нового керівника, відомості про якого внести до ЄДР. Жодним чинним нормативним документом на території України не визначена можливість виконувати обов'язки керівника одним із засновників — лише зміна керівника.
Ця ситуація в частині зміни керівника (без призначення в.о.) надає можливість не порушувати вимоги пп. 48.5.1 ПКУ. Адже саме керівник, зазначений в ЄДР, може підписувати податкову звітність, яка складається та подається за вимогами ПКУ.
В ситуації, коли підприємство припиняє фактично здійснювати господарську діяльність, засновники (учасники) ТОВ мають керуватись приписами статуту, де має бути прописано, що робити у разі припинення госпдіяльності підприємства. Зокрема, можна передбачити можливість одним із засновників бути призначеним (обраним) на посаду керівника без оплати праці на весь період припинення діяльності.
З дати відновлення госпдіяльності керівнику нараховується зарплата згідно штатного розпису. До обов'язків керівника, зокрема, входить:
- подання звітності;
- виконання інших дій, не пов'язаних з госпдіяльністю.
При цьому, без винесення наказу, яким новий керівник приступає до роботи, не обійтись. Так само як й без подання до органу ДФС повідомлення про прийняття на роботу.
Окрім того, слід зважати на те, що за приписами ч. 4 ст. 10 Закону№755 відомості, що містяться в ЄДР, використовуються для ідентифікації юрособи, у тому числі під час провадження ними госпдіяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах.
На офіційному веб-порталі www.dtkt.ua неодноразово висвітлювалась проблема оплати праці керівника підприємства у разі відсутності госпдіяльності. Наприклад, читайте тут і тут>>>
У разі, коли ТОВ змінює керівника, слід зібрати загальні збори, на яких прийняти рішення про звільнення з посади керівника та призначення на цю посаду одного із засновників. Разом з протоколом державному реєстратору подається заява про держреєстрацію змін до відомостей про юридичну особу(форма №3), що містяться в ЄДР юросіб, фізосіб - підприємців та громадських формувань. Посвідчувати підписи засновників на протоколі у нотаріуса не потрібно.
Додатково подавати до органу ДФС відомості за формою №1-ОПП не потрібно. Згідно з п. 66.5 ПКУ у разі виникнення змін у даних або внесення змін до документів, що подаються для взяття на облік згідно з цією главою, крім змін, які вносяться до ЄДР юросіб, фізосіб - підприємців та громадських формувань, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку, платник податків зобов'язаний подати контролюючому органу, в якому він обліковується, уточнені документи протягом 10 календарних днів з дня внесення змін до зазначених документів.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити