• Посилання скопійовано

Вартість витрат в іноземній валюті розраховується за курсом на дату затвердження авансового звіту

У березні 2017 р. працівник перебував у закордонному відрядженні без авансу на відрядження. Підприємство відшкодувало йому витрати у серпні 2017 року. За яким курсом відобразити витрати у авансовому звіті? Яка відповідальність за невиплату авансу перед відрядженням?

Про те, чи можна не видавати аванс на відрядження, ми неодноразово писали на сайті ДК, наприклад, тут>>

Докладно про закордонні відрядження ми писали в аналітичних матеріалах тут  і  тут>>

Щодо валюти у якій видається аванс, конкретних приписів законодавства немає. Тому радимо скористатися роз'ясненнями Мінфіну у листі від 21.05.2014 р. №31-07250-06-29/12181.

Згідно з роз'ясненням, працівник, що відряджається за кордон, повинен забезпечуватися авансом відповідно до приведених в кошторисі витрат:

  • в гривнях - для здійснення витрат за час проїзду по території України;
  • в іноземній валюті - для здійснення необхідних витрат за кордоном.

Але оскільки прямих норм законодавства для підприємств, що не фінансуються з бюджету, немає, то вони можуть видавати аванс як у гривні, так і у валюті.

 

Щодо застосування валютних курсів

Якщо підприємство не видавало працівнику аванс, то вартість витрат в іноземній валюті розраховується за курсом на дату затвердження авансового звіту. При цьому виникає кредиторська заборгованість, за якою необхідно розраховувати курсові різниці: Дт 23 91-94 (витрати у гривні за курсом на дату затвердження звіту)  Кт 372 (заборгованість у валюті).

Якщо курс НБУ зростає, то за валютною заборгованістю визнаються витрати  записом  Д-т 945 К-т 372, а якщо він знижується — визнається дохід записом  Д-т 372 К-т 714. 

Ці витрати або доходи визнаються на дату балансу 31.03.2017 р., 30.06.2017 р. та на дату погашення заборгованості у серпні 2017 р.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»

  • Які наслідки, якщо новостворене підприємство працювало без ведення військового обліку?
    Підприємство створене 01.12.2023 р. У штаті був один директор, військовозобов’язаний. У серпні прийнято нового директора, який знятий з військового обліку. Військовий облік не вівся, повідомлення, накази, звіти у ТЦК не подавали. У жовтні 2024 р. буде перевірка з обласного ТЦК. Якщо зараз зробити накази, заповнити всі додатки, чи буде штраф і якщо буде, то на кого його випишуть?
    30.09.2024971
  • Що буде, якщо відповідальний за військовий облік не пройшов підвищення кваліфікації?
    На підприємстві 12 військовозобов'язаних. На бухгалтера покладено обов'язок ведення військового обліку з доплатою. Якщо бухгалтер не пройшов підвищення кваліфікації осіб, відповідальних за ведення військового обліку і не має сертифіката, чи будуть штрафні санкції?
    26.09.20241 120
  • У який строк виписують ППР після складання акту перевірки?
    Підприємство за ІІ та ІІІ квартали 2022 р. несвоєчасно подало Єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ. 19.01.2023 р. складено акт перевірки, на підставі цього акту 01.08.2024 р. виписано ППР на сплату штрафу. Чи не порушені граничні строки, в які могло бути виписано ППР?
    14.08.2024665
  • Як заповнити платіжку на сплату адміністративного штрафу?
    Підприємство отримало адміністративний штраф за порушення водієм правил дорожнього руху. Який повинен бути тип призначення платежу – структурований чи неструктурований і який код?
    17.06.202480
  • Штраф за невиконання нормативу робочих місць
    Перевірили єдину звітність з ПДФО, ВЗ та ЄСВ та виявили, що у рядку 102 є помилка у середньообліковій кількості осіб з інвалідністю у серпні та вересні 2023 р. (замість 11 вказано 7 осіб). Як виправити помилку? Як виправдатися перед Фондом осіб з інвалідністю, якщо прийшла позовна заява? Що входить до середньооблікової чисельності для розрахунку осіб з інвалідністю?
    10.06.20241 3273