Про те, чи можна не видавати аванс на відрядження, ми неодноразово писали на сайті ДК, наприклад, тут>>
Докладно про закордонні відрядження ми писали в аналітичних матеріалах тут і тут>>
Щодо валюти у якій видається аванс, конкретних приписів законодавства немає. Тому радимо скористатися роз'ясненнями Мінфіну у листі від 21.05.2014 р. №31-07250-06-29/12181.
Згідно з роз'ясненням, працівник, що відряджається за кордон, повинен забезпечуватися авансом відповідно до приведених в кошторисі витрат:
- в гривнях - для здійснення витрат за час проїзду по території України;
- в іноземній валюті - для здійснення необхідних витрат за кордоном.
Але оскільки прямих норм законодавства для підприємств, що не фінансуються з бюджету, немає, то вони можуть видавати аванс як у гривні, так і у валюті.
Щодо застосування валютних курсів
Якщо підприємство не видавало працівнику аванс, то вартість витрат в іноземній валюті розраховується за курсом на дату затвердження авансового звіту. При цьому виникає кредиторська заборгованість, за якою необхідно розраховувати курсові різниці: Дт 23 91-94 (витрати у гривні за курсом на дату затвердження звіту) Кт 372 (заборгованість у валюті).
Якщо курс НБУ зростає, то за валютною заборгованістю визнаються витрати записом Д-т 945 К-т 372, а якщо він знижується — визнається дохід записом Д-т 372 К-т 714.
Ці витрати або доходи визнаються на дату балансу 31.03.2017 р., 30.06.2017 р. та на дату погашення заборгованості у серпні 2017 р.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити