Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Чи буде штраф до постачальника за нерозблокування ПН?

Якщо постачальник не вживає заходів для розблокування заблокованих ПН/РК протягом 365 днів, то які можуть бути штрафні санкції до постачальника з боку ДПС?

Абзац 1 п. 201.10 ПКУ передбачає, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в ЄРПН та надати покупцю за його вимогою.

Якщо ж постачальник зареєстрував ПН, яку потім заблокували, то штрафні санкції, передбачені п. 120-1.2 ПКУ, не застосовуються на період зупинення такої реєстрації до прийняття відповідного рішення щодо відновлення реєстрації таких податкових накладних/розрахунків коригування.

Для розблокування ПН постачальник має подати протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного в податковій накладній/розрахунку коригування письмові пояснення та копії документів, зазначених у п. 5 Порядку №520 (п. 6 Порядку №520).

Тобто, якщо платник протягом 365 календарних днів не подаватиме документів для розблокування ПН, то вона так і буде не розблокованою, а допоки податківці не розблокують таку ПН, то й накласти зазначений штраф вони не можуть. 

Звертаємо увагу, що після прийняття в установленому порядку та набрання чинності рішенням про реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування в ЄРПН, податкова накладна/розрахунок коригування до податкової накладної реєструється в ЄРПН тією датою, за якою податкова накладна/розрахунок коригування до податкової накладної було надіслано до ДПС з метою реєстрації в ЄРПН, що зафіксовано у квитанції (консультація ЗІР, підкатегорія 101.18). Тобто, розблокована ПН реєструються "заднім числом".

Але! Якщо ж платник так і не подасть протягом 365 календарних днів документів для розблокування ПН, то по закінченню цього строку податківці приймають рішення про відмову в реєстрації ПН на підставі п. 11 Порядку №520.

При прийнятті рішення про відмову в реєстрації заблокованої ПН, вона вже не є ПН реєстрацію якої зупинено, а вважатиметься такою, в реєстрації якої відмовлено. От тепер податківці можуть накласти на платника штраф за пп. 120-1.2 ПКУ за відсутність реєстрації ПН протягом граничного строку, а це штраф у розмірі 50% від суми ПДВ, зазначеної в ПН.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , Коригування , ПДВ , Податкова накладна , Штрафи , Блокування ПН/РК

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі