Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Чи можна уникнути штрафу за порушення терміну реєстрації ПН на неплатника ПДВ?

Підприємство склало податкову накладну на неплатника ПДВ з типом причини «11» на постачання теплової енергії. ПН було зареєстровано з порушенням термінів (14 к. д.). Чи є правомірним накладення штрафу за порушення терміну реєстрації ПН?

Згідно з п. 120-1.1 ПКУ порушення платниками ПДВ граничного строку, передбаченого ст. 201 ПКУ, для реєстрації податкової накладної в ЄРПН (крім податкової накладної, що не надається отримувачу (покупцю), складеної на постачання товарів (послуг) для операцій, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою) тягне за собою накладення штрафу на платника ПДВ, зокрема, у розмірі 10% суми ПДВ, зазначеної в таких податкових накладних (у разі порушення строку реєстрації до 15 календарних днів).

При цьому, як роз’яснюють податківці,  зазначений штраф не застосовується до ПН, яка не надається покупцю, складеної на постачання товарів (послуг) для операцій які:

  • звільнені від оподаткування;
  • оподатковуються за нульовою ставкою.

Тобто податківці наполягають, що для звільнення від штрафу одночасно повинні виконуватися обидві умови: ПН складена на неплатника ПДВ та операція звільнена від оподаткування або оподатковується ПДВ за нульовою ставкою. Те ж стосується і ПН, які виписані на умовні ІПН (роз’яснення податківців тут).

Таким чином, зважаючи на роз’яснення податківців та вимог п. 120-1.1 ПКУ, автор вважає, що накладення штрафу є правомірним, оскільки ПКУ чітко встановлено, що для звільнення від штрафів така податкова накладна на неплатника повинна оподатковуватися за нульовою ставкою або бути звільненою від оподаткування.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Відповідальність , ПДВ , Податкова накладна , Реєстрація , Штрафи

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі