Головна Усі консультації Право і відповідальність Відповідальність, санкції і штрафи

Помилка у податковій накладній: чи буде штраф за відсутності скарги?

Продавець помилково зареєстрував ПН на передоплату на неплатника ПДВ (неправильно зазначили ІПН). В подальшому цю передоплату повернули. Складено РК на неплатника ПДВ. Покупець скаргу за нереєстрацію ПН подавати не буде. Чи потрібно виправляти помилку? Чи будуть штрафи за таке порушення? Хто реєструє РК на неплатника ПДВ?

Відповідно до п. 120-1.3 ПКУ допущення продавцем товарів/послуг помилок під час зазначення обов’язкових реквізитів податкової накладної, передбачених п. 201.1 ПКУ, виявлених контролюючим органом за результатами перевірки, проведеної за заявою покупця, - тягне за собою накладення на платника податку - продавця штрафу в розмірі 170 гривень та зобов’язання виправити такі помилки.

Невиконання податкового повідомлення-рішення контролюючого органу з попередженням про необхідність виправлення платником податків - продавцем зазначених в абз. 1 цього пункту помилок протягом 10 календарних днів, наступних за днем його отримання, - тягне за собою накладення на такого платника податку штрафу в розмірі від 10 до 100% суми ПДВ.

Тобто штрафи за п. 120-1.3 ПКУ застосовуються лише при проведені перевірки за заявою покупця.

Однак, зверніть увагу, що існує ризик нарахування штрафів за п. 120-1.1 ПКУ (від 10 до 50% суми ПДВ). Податківці неодноразово наголошували, що дані, зазначені у обов’язкових реквізитах податкової накладної, повинні відповідати первинним документам. Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами.

Таким чином, податківці можуть вважати, що податкова накладна на передоплату від покупця не була зареєстрована (адже помилкова податкова накладна була зареєстрована з неправильним ІПН). Проте виявити це вони зможуть лише при проведенні документальної перевірки. Тож, виправлення цієї помилки є в інтересах постачальника, навіть, якщо покупець не вимагає надання йому виправленої ПН та РК до неї.

 

Розрахунок коригування на неплатника ПДВ

Якщо продавцем – платником ПДВ на дату отримання авансу від неплатника ПДВ були визначені ПЗ з ПДВ та надалі сталися обставини, внаслідок яких неможливо виконати умови договору постачання товарів/послуг, а аванс повернуто, то продавець – платник ПДВ має право скласти РК до ПН та зменшити нараховану суму ПЗ з ПДВ. При цьому такий РК реєструється в ЄРПН  постачальником.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Відповідальність, санкції і штрафи
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна , Штрафи

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі