• Посилання скопійовано

Які наслідки, якщо новостворене підприємство працювало без ведення військового обліку?

Підприємство створене 01.12.2023 р. У штаті був один директор, військовозобов’язаний. У серпні прийнято нового директора, який знятий з військового обліку. Військовий облік не вівся, повідомлення, накази, звіти у ТЦК не подавали. У жовтні 2024 р. буде перевірка з обласного ТЦК. Якщо зараз зробити накази, заповнити всі додатки, чи буде штраф і якщо буде, то на кого його випишуть?

Відповідно до пп. 3 Порядку №1487, військовий облік ведеться з метою визначення наявних людських мобілізаційних ресурсів та їх накопичення для забезпечення повного та якісного укомплектування Збройних Сил, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів спеціального призначення особовим складом у мирний час та в особливий період.

Військовий облік полягає у цілеспрямованій діяльності підприємств щодо (пп. 2 Порядку №1487):

  • фіксації, накопичення та аналізу наявних людських мобілізаційних ресурсів за військово-обліковими ознаками;
  • здійснення заходів із забезпечення виконання встановлених правил військового обліку призовниками, військовозобов’язаними та резервістами;
  • подання відомостей (персональних та службових даних) стосовно призовників, військовозобов’язаних та резервістів до органів ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Тобто йдеться про таку собі співпрацю підприємств з ТЦК, що полягає у наданні відомостей про працівників, визначених пп. 34 Порядку №1487.

Серед цих відомостей передбачено надсилання роботодавцем у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу (навчання), звільнення з роботи, завершення навчання (відрахування із закладу освіти) до відповідних районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки повідомлень про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів за формою, визначеною додатком 4.

Таким чином, новостворене підприємство мало подати до ТЦК та СП у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття/звільнення на/з роботу(-и) першого директора інформацію про його прийняття/звільнення за формою визначеною, додатком 4. 

Також після прийняття нового директора у серпні 2024 підприємство знову мало подати до ТЦК та СП у семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу другого директора інформацію про його прийняття за вказаною формою.

Сформувати необхідні документи щодо військового обліку підприємство, звісно, повинно, щоб показати їх при перевірці, проте неподання цієї та іншої інформації, яка може виявитися під час перевірки, не звільнить підприємство від штрафів, тому що пройшли терміни подання інформації.

Відповідно до пп. 87 Порядку №1487, посадові особи підприємств за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, зокрема, за неподання до районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки списків громадян, які підлягають приписці до призовних дільниць, за прийняття на роботу призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які не перебувають на військовому обліку, незабезпечення оповіщення призовників, військовозобов’язаних та резервістів про їх виклик до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки, перешкоду їх своєчасній явці на збірні пункти, призовні дільниці, несвоєчасне подання документів, необхідних для ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, та неподання відомостей про таких осіб несуть відповідальність згідно із законом.

На сьогодні за порушення, визначені пп.  87 Порядку №1487, посадові особи (це директор підприємства) в особливий період (під час воєнного стану) несуть адміністративну відповідальність як за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію за ч. 2 ст. 210-1 КУпАП, у розмірі 2000 – 3500 нмдг (34000 грн – 59500 грн).

Накладають ці штрафи територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ст. 235 КУпАП).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Відповідальність, санкції і штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Відповідальність, санкції і штрафи»