Податковий штраф
Відповідно до пп. 119.1 ПКУ неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізичним особам за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.
Зазначене порушення виявляється за наслідками камеральної перевірки (див. пп. 75.1.1 ПКУ).
За результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт (див. пп. 86.2 ПКУ).
Відповідно до п. 86.8 ПКУ ППР приймається в порядку, передбаченому статтею 58 ПКУ, керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу протягом п’ятнадцяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків, його представнику або особі, яка здійснювала розрахункові операції, акта перевірки, та надсилається (вручається) платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 ПКУ.
Тобто, ППР слід було прийняти протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки.
Разом з тим податкові органи вважають, що порушення строку прийняття ППР не повинні сприйматися як безумовні підстави для висновку щодо протиправності такого рішення (див. тут).
Але, на наш погляд, ППР, прийняте з порушенням строку, не відповідає вимогам пп. 86.8 ПКУ, а тому воно має бути скасованим в порядку проведення процедури адміністративного чи судового оскарження (див. пп. 55.1 ПКУ). Особливості такого оскарження встановлені в ст. 56 ПКУ.
Про порядок адміністративного оскарження (подання скарги до податкового органу вищого рівня) можна почитати тут, тут.
Адміністративний штраф
Поряд з наведеним вище за несвоєчасне подання звітності з ЄСВ (у складі Єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ) згідно з ст. 165-1 КУпАП може застосовуватися адмінштраф – від 30 до 40 НМДГ (від 510 грн. до 680 грн).
Рішення про накладення цих штрафів приймають податкові органи (див. ст. 234-2 КУпАП).
Але відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначених у частині сьомій цієї статті, та за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).
В даній ситуації між вчиненням і виявленням правопорушення та складенням ППР минуло більше ніж півтора роки, що є більшим двох місяців. Тому цей штраф в розглядуваній ситуації, на наш погляд, не може бути застосований.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити