• Посилання скопійовано

Визначити відносини підприємства з керівником на цивільно-правових умовах не можливо

Чи може директор працювати за договором ЦПХ? Підприємство зареєстроване в серпні 2015 року,. Одразу призначено директора (він же засновник). Не подали вчасно повідомлення про прийом на роботу

Призначення керівника супроводжується наступними діями:

1. обрання відповідної кандидатури загальними зборами засновниками, якщо підприємство створене однією особою — рішенням засновника про призначення відповідної особи на посаду керівника,

УВАГА! У протоколі загальних зборів (рішенні власника) вказується дата призначення керівника на посаду, відповідна дата (або якщо такої не визначено, то дата протоколу загальних зборів/рішення власника) заноситься до реєстраційної картки та попадає до ЄДР. Відповідні відомості містяться в ЄДР у відкритому доступі на веб-сайті .


2. подання відповідних відомостей до державного реєстратора (реєстраційна картка №1 про створення юрособи шляхом заснування нової чи інша реєстраційна картка про створення юрособи шляхом реорганізації), де вказується особа керівника та дата його призначення,

3. не зважаючи на те, що державний реєстратор надсилає відповідні повідомлення про постановку на облік, зокрема, до фіскальних органів, подання документів до органів ДФС на реєстрацію платником ПДВ чи обрання спрощеної системи оподаткування вимагатиме подання наказу на призначення керівника, в якому вказується дата, якою він приступає до роботи.

Таким чином, податкові органи у будь-якому випадку повідомлені про дату призначення керівника, а відповідно й про дату надання йому повноважень виступати від імен іюрособи без довіреності вчиняти правочини тощо.

Щодо можливості укладання договору цивільно-правового характеру з керівником, то відзначимо, що законом чи статутом може бути передбачена контрактна форма трудового договору. Проте, визначити відносини підприємства з керівником на цивільно-правових умовах не можливо. За приписами Кодексу законів про працю, керівник підприємства це працівник, посада якого вноситься до штатного розпису з відповідним посадовим окладом, керівник як посадова особа підпорядковується внутрішньому трудовому розпорядку, виконує організаційно-розпорядчі функції та здійснює оперативне управління підприємством тощо, що виключає можливість укладення з ним договору ЦПХ.

Є ще один момент, на який варто звернути увагу.

Справа в тому, що у протоколі новоствореної юрособи зазвичай не вказують дату, з якої новий керівник приступає до виконання своїх обовязків. Тому, можна скористатись реєстраційної карткою форми №4, в який змінити відомості про керівника юридичної особи (рядок 1 на аркуші 1 картки), які включають також й дату призначення (вступу на посаду), та шляхом подання нового протоколу з чітко визначеною датою обрання керівника, змінити відомості в ЄДР про дату призначення керівника, надіславши при цьому повідомлення до органу ДФС.

Втім, сподіватись, що такі дії будуть адекватно сприйняті фіскальною службою, не варто. Те, що не буде штрафу — наразі однозначно стверджувати складно.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Канарьова Наталія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Право і відповідальність/Договірні відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Договірні відносини»

  • Доплати за гіг-контрактами та оформлення результатів робіт
    Резидент Дія Сіті має укладені гіг-контракти, згідно з якими проводиться нарахування доходів виконавцям. Планується, крім винагороди за гіг-контрактом, виплачувати виконавцям додаткову винагороду або доплату. Чи обов’язково оформляти акт виконаних робіт виконавцям по гіг-контракту? Яким чином оформлюються доплати гіг-контрактникам? Яка ставка ПДФО застосовується на доплату до гіг-контракту?
    02.10.202434
  • Договір підряду: повідомлення в ТЦК та оподаткування винагороди
    ТОВ на ЄП укладає договір підряду з фізособою, чоловіком призовного віку, на надання послуг з перевезення. Чи подавати інформацію про таку фізособу в ТЦК та СП? Чи утримувати з суми винагороди за надані послуги ПДФО та ВЗ та нараховувати ЄСВ? Якщо сплачувати ЄСВ, чи буде цій фізособі нараховуватися стаж для пенсії?
    23.05.20241 248
  • Договір надання послуг з персоналу нерезидентом
    Підприємство хоче укласти договір із Туреччиною на послуги на території України. Послуги полягають у тому, що фізособи турецької фірми працюватимуть на наших рибальських суднах. Які податки чекають на підприємство? Що треба турецькій фірмі, щоб надіслати сюди своїх людей?
    26.11.2021166
  • Зменшення ціни отриманих послуг після виконання договору
    Підприємство – платник податку на прибуток отримало послуги в 2020 році. У 2021 році було зменшено ціну послуг на підставі акту-коригування від 31.05.2021 р. На яку дату потрібно провести ці зміни в бухобліку? Чи потрібно уточнювати показники звітності за 2020 рік?
    22.06.20211 199
  • Договір комісії на відступлення права вимоги
    За договором комісії комітент доручає комісіонеру право вимоги свого боржника у розмірі 5 млн грн (за ПФД) за винагороду - 1 млн грн. Як в бухобліку відображається така операція та чи виникає дохід?
    02.06.20219451