Головна Усі консультації Право і відповідальність Договірні відносини

З якої дати сплачувати оренду за новоукладеним договором оренди землі?

Юрособа уклала з фізособою договір оренди землі сільгосппризначення, дата якого – 01.10.2020 р. Держреєстрація права оренди відбулася 02.11.2020 р. В договорі сказано, що він набуває чинності з моменту підписання да держреєстрації. З якої дати потрібно нараховувати і платити оренду плату?

Відповідно до ст. 17 Закону про оренду землі, об’єкт за договором оренди землі вважається переданим орендодавцем орендареві з моменту державної реєстрації права оренди, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до ст. 125 Земельного кодексу, право оренди земельної ділянки виникають з моменту державної реєстрації цих прав.

Відповідно до ст. 17 Закону про оренду землі, орендар земельної ділянки зобов’язаний приступати до використання земельної ділянки в строки, встановлені договором оренди землі, але не раніше державної реєстрації відповідного права оренди.

Відповідно до ч. 2 ст. 3 Закону про держреєстрацію, речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації.

Аналогічна думка підтверджується рішеннями судів (див., наприклад, Постанову ВСУ від 13.06.2016 року у справі № 6-643цс16, Постанову ВСУ від 18.01.2017 р. у справі № 6-2777цс16, Постанову ВГСУ від 02.11.2016 р. у справі 908/3368/15 тощо).

З наведеного випливає, що за загальним правилом, нарахування за договором оренди здійснюється з моменту його державної реєстрації. І саме з цієї дати у орендаря з’являється право починати користуватися земельною ділянкою.

Таким чином, якщо договір укладено 01.10.2020 р., а право оренди зареєстровано 02.11.2020 р., як користуватися земельною ділянкою, так і нараховувати оренду плату слід з 02.11.2020 р.

Такої ж думки дотримується податкова щодо нарахування орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності, про що можна почитати тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Право і відповідальність / Договірні відносини
Теги:
Оренда , Сільське господарство , Договір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі