Згідно з ст. 24 Закону «Про відпустки» у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - інваліда з дитинства підгрупи «А» I групи.
Водночас, жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (ст. 19 Закону «Про відпустки»).
У своєму листі від 24.03.2015 р. №4053/0/14-15/18 Мінсоцполітики наголошували, що зазначена відпустка є соціальною та надається у будь-який час календарного року, незалежно від відпрацьованого часу та часу народження дитини, до чи після. Але право на неї має лише жінка, яка працює. Якщо працівник звільняється з роботи у відповідному році і має невикористану соціальну відпустку за цей рік, йому має бути виплачена за неї грошова компенсація.
Зважаючи на лист, можна прийти до висновку, що працівниця має право на отримання такої компенсації лише за умови, що вона не отримувала такої відпустки (або компенсації) на іншому підприємстві за цей рік. А оскільки така відпустка надається у будь-який час календарного року, можна зробити висновок, що надання компенсації за неї не залежить від того, скільки часу жінка пропрацювала у підприємця.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись