• Посилання скопійовано

Виплата працівникові-інвалідові винагороди за цивільно-правовим договором: яка ставка ЄСВ?

Який розмір ЄСВ застосовує юрособа при виплаті працівнику-інваліду винагороди за цивільно-правовим договором?

Нормами частини п'ять ст. 8 Закону про ЄСВ визначено, що єдиний соцвнесок для всіх платників ЄСВ (крім пільгових категорій) встановлено у розмірі 22% до визначеної бази нарахування ЄСВ.

Відповідно до п. 13 частини п’ятої  Закону про ЄСВ єдиний соцвнесок для підприємств, установ і організацій, у яких працюють інваліди, встановлюється у розмірі 8,41%, визначеної п. 1 частини першої ст. 7 Закону про ЄСВ бази нарахування ЄВ для працюючих інвалідів.

Згідно з п. 5 розд. ІІІ Інструкції  №449  для підприємств, установ і організацій, у яких працюють інваліди, ЄСВ встановлюється відповідно до Закону про ЄСВ у розмірі 8,41% суми нарахованої зарплати за видами виплат, які включають основну та додаткову зарплату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України від 24.03.1995 р. №108/95-ВР суми оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги з тимчасової непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами для працюючих інвалідів.

Враховуючи вище зазначене, юрособа при виплаті працівнику-інваліду винагороди за цивільно-правовим договором застосовує ставку ЄВ у розмірі 22%.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»