Відповідно до п. 8 розд. ІV Порядку №435 суми виплат, нараховані за дні тимчасової непрацездатності (код 29), та допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами (код 42) відображаються в окремих рядках з кодами категорій застрахованої особи у полі відповідного місяця тільки в сумі, що припадає на такий місяць.
Щодо однієї застрахованої особи допускається декілька записів у таблиці 6 Звіту з ЄСВ, якщо протягом одного звітного періоду застрахованій особі були здійснені нарахування виплат за поточні та майбутні (відпусткові, допомога у зв'язку з вагітністю та пологами), за минулі (тимчасова непрацездатність та перебування у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та нарахування сум заробітної плати (доходу) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання яких перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або згідно з рішенням суду — середня заробітна плата за вимушений прогул) періоди.
При цьому кількість календарних днів перебування у трудових / цивільно-правових відносинах протягом звітного місяця не може зазначатися у звітному місяці за майбутні та минулі звітні періоди, за винятком відпустки, відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами і випадків поновлення на роботі особи за рішенням суду.
При відображенні допомоги по вагітності та пологах у звіті з ЄСВ слід пам'ятати про порядок нарахування ЄСВпри нарахуванні такої допомоги. Відповідно до пп. 1 п. 3 розд. ІV Інструкції №449, нарахування ЄСВ за осіб, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами і отримують допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами, здійснюється за кожен місяць окремо таким чином:
1) визначається середньоденний розмір допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами шляхом ділення нарахованої суми такої допомоги на кількість днів, за які вона нарахована;
2) визначається сума допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами, що припадає на кожен місяць окремо, шляхом множення середньоденного розміру такої допомоги на кількість календарних днів кожного місяця, за які вона нарахована;
3) визначається сума ЄСВ для роботодавця шляхом множення розрахованої суми допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами за кожен місяць окремо на розмір ЄСВ для зазначеної категорії платників (22% або 8,41, якщо працівниця — інвалід).
Приклад 1. Відображення у звіті з ЄСВ лікарняних. Працівник (Маслов В.П.) хворів з 23.05.2016 по 10.06.2016 р. За травень 2016 року йому було нараховано лікарняних на суму 1000 грн, за червень 1100 грн. Також за відпрацьовані робочі дні червня Маслову В.П. було нараховано зарплату 1500 грн (зразок 1) (Завантажити ЗРАЗОК >>>).
Приклад 2. Відображення у звіті з ЄСВ допомоги у зв'язку із вагітністю та пологами. Працівниця (Сорока В.С.) йде у відпустку у зв'язку із вагітністю та пологами з 10.06.2016 р. по 13.10.2016 р. Зарплата за відпрацьовані дні червня 2016 року — 1000 грн. Сума нарахованої допомоги у зв'язку із вагітністю та пологами становить 12099,78 грн (96,03 грн х 126 к.д.).
У такому випадку у таблиці 5 звіту з ЄСВ у місяці початку відпустки по вагітності та пологах зазначається інформація про таку працівницю з кодом 5 з відображенням дати початку такої відпустки (а саме, число двома цифрами), а в місяці закінчення такого виду відпустки слід вказати інформацію про неї також з кодом 5 з датою закінчення.
Зверніть увагу: сума нарахованої допомоги у зв'язку із вагітністю та пологами за останній місяць відпуски (жовтень 2016 року) менша за розмір мінімальної заробітної плати, яка діятиме (як заплановано Законом про Держбюджет-2016) в цьому місяці. Однак при нарахуванні такої допомоги у червні 2016 року, коли загальна сума доходу, який буде нараховано працівниці за жовтень 2016 року, ще не відома, донараховувати ЄСВ до розміру мінімального страхового внеску не потрібно (див. лист ДФСУ від 29.01.2016 р. №1394/5/99-99-17-03-03-16).
Як відобразити суму нарахованої допомоги по вагітності та пологах у таблиці 6 звіту з ЄСВ за місяць проведення нарахування такої допомоги, розглянуто у зразку 2 (Завантажити ЗРАЗОК >>>).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити