Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Допомога з ТВП внутрішньо переміщеним особам: пакет документів для отримання

Як отримати матеріальне забезпечення за рахунок Фонду соціального страхування особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО?

Правом на отримання матеріального забезпечення від Фонду соціального страхування можуть скористатися особи які перебувають (або перебували) у трудових відносинах з підприємством (або були добровільно застраховані) та офіційно зареєстровані як переміщені особи на підконтрольних Україні територіях. До сплати приймаються листи непрацездатності, які були відкриті до моменту переміщення особи, та лікарняні по вагітності та пологах, які отримані не пізніше 30 тижнів після переміщення. Особа на момент настання страхового випадку повинна бути застрахованою в системі державного соціального страхування.

Для отримання матеріального забезпечення потрібно звернутися з заявою до робочого органу за новим місцем реєстрації та надати наступний пакет документів:

• лист непрацездатності;

• паспорт та копії 1-4 та 11-16 сторінок;

• копію довідки про одержання ідентифікаційного податкового номеру;

• копію довідки про переміщення на територію, підконтрольну Україні з відміткою державної міграційної служби;

• довідку з банку про відкриття рахунку для зарахування коштів;

• завірену копію трудової книжки (за наявності). У разі відсутності необхідних документів – довідку з ПФУ. Якщо не має можливості підтвердити документально страховий стаж, лікарняний буде розраховано виходячи з мінімального страхового стажу в розмірі 50% від середньоденної допомоги;

• довідку про нараховану заробітну плату за шість місяців, що передують страховому випадку з зазначенням видів виплат та кількістю відпрацьованих днів (часів). При відсутності цих даних розрахунок проводиться виходячи з розміру мінімальної заробітної плати;

• копію свідоцтва про народження дитини – для отримання допомоги по догляду за хворою дитиною;

• копії посвідчень (при їх наявності), які надають право на отримання пільги по страховому стажу.

Фізичні особи-підприємці, які забезпечують себе роботою самостійно повинні надати копію договору про добровільну участь у системі державного соціального страхування та документи, що підтверджують сплату ЄСВ.

Допомога призначається протягом 10 днів з моменту отримання повного пакету документів та повинна бути сплачена протягом 10 наступних робочих днів на власний розрахунковий рахунок застрахованої особи.

Автор:
Дрючин Дмитро
Джерело
Фонд соціального страхування України
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Фонд ТВП , Матеріальна допомога , АТО

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі