Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Декретні: порядок розрахунку

Бухгалтер йде в декрет у лютому. Як правильно зробити розрахунок, якщо вона так само працювала за договором підряду в іншій організації?

Вопрос: Бухгалтер йде в декрет у лютому. Як правильно зробити розрахунок, якщо вона так само працювала за договором підряду в іншій організації? Допомога по вагітності та пологах обкладається тільки ЄСВ? ЄСВ 2% підприємство платить зі своїх коштів або за рахунок допомоги з рахунку 2604?

Ответ: Допомога по вагітності та пологах обкладається тільки ЄСВ. Згідно ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 р № 2464-VI (далі - Закон про ЄСВ) платниками ЄСВ з цих сум є роботодавці, які виплачують цю допомогу, і самі працівниці, які його отримують: див. абз. 7 п. 1 ч. 1 ст. 4, і п. 11 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ. ЄСВ нараховується на суму та утримується із суми допомоги згідно абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 7 та п. 4 ст. 7 Закону про ЄСВ. 

Утримання ЄСВ із суми допомоги у розмірі 2% сплачується за рахунок коштів, які Фонд соціального страхування перераховує на спецрахунок підприємства. Нарахування ЄСВ на суму допомоги сплачується за рахунок коштів роботодавця.


Зазначимо, що сума допомоги не обкладається ПДФО на підставі пп. 165.1.1 ПКУ, а відтак і військовим збором згідно пп. 1.7 п.16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ. 

Згідно п. 6 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 26 вересня 2001 р. N 1266 (далі – Порядок № 1266), за вибором особи для розрахунку допомоги по вагітності та пологах середня заробітна плата (дохід) може обчислюватися за декількома місцями роботи сумарно за шість календарних місяців у 12-місячному періоді перед настанням страхового випадку. У такому випадку обчислення середньої заробітної плати (доходу) здійснюється робочими органами відділень Фонду соціального страхування відповідно до п. 17 Порядку № 1266 на підставі довідок про середню заробітну плату (дохід), що подаються (надсилаються) застрахованою особою. 

Але цей порядок визначення розрахункового періоду не стосується ситуацій, коли працівниця працювала на умовах договору підряду в інших організаціях. В даному випадку для розрахунку допомоги по вагітності та пологах слід враховувати лише заробітну плату, яка нараховувалась працівниці за основним місцем роботи та обчислювати середню заробітну плату  згідно п. 7 Порядку № 1266.

 

 

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Відпустки , Єдиний соціальний внесок , ПДФО , ПКУ

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі