• Посилання скопійовано

Чи можливе нарахування ЄСВ за ставкою 8,41% без копії довідки МСЕК?

На підприємстві проводиться перевірка Держаудитслужби. Інспектор провів звірку з ПФУ та встановив, що декілька працівників мають інвалідність, він пропонує зробити перерахунок ЄСВ за минулі роки. Документів з МСЕК працівники не надали. Чи можна робити перерахунок ЄСВ за минулі роки, чи нараховувати 8,41% із моменту отримання документів? Зі слів інспектора, акт звірки з ПФУ, який вона отримала, є достатнім для проведення такого перерахунку

Під час нарахування ЄСВ на суми заробітної плати працівнику - особі з інвалідністю роботодавець має керуватися ч. 13 ст. 8 Закону про ЄСВ, нею установлено застосування розміру ЄСВ 8,41% до бази нарахування ЄСВ, якою є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну й додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі.

Для застосування пільгової ставки ЄСВ у роботодавця мають бути копії підтвердних документів про встановлення працівнику інвалідності (пп. 5 п. 2 р. ІІІ Інструкції №449).

Тобто підставою для застосування цього розміру ЄСВ є засвідчена копія довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності (абз. 7 пп. 5 п. 2 Інструкції №449).

А саме нарахування ЄСВ у розмірі 8,41% здійснюється з дати встановлення групи інвалідності (але не раніше одержання завіреної копії довідки до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії) та закінчується датою припинення інвалідності.

Копію довідки МСЕК затверджує роботодавець у день її отримання від працівника. На практиці працівник, якому встановлено інвалідність, приносить оригінал довідки МСЕК своєму роботодавцю. Роботодавець робить копію цієї довідки, засвідчує її печаткою (за наявності) та написом на кшталт «З оригіналом вірно», ставить дату засвідчення та передає до бухгалтерії. Така копія є достатньою підставою для нарахування ЄСВ за ставкою 8,41% на заробітну плату працівника — особи з інвалідністю. Видавати окремий наказ про зміну та застосування до певного працівника іншої ставки ЄСВ не потрібно.

Звертаємо увагу, що до дати засвідчення роботодавцем копії МСЕК і після дати припинення інвалідності роботодавець повинен застосовувати до доходу працівника ставку ЄСВ у розмірі 22%.

Таку ж думку викладає ДПС тут

Тож, якщо працівник, який має інвалідність, не надає на підприємство довідку МСЕК, то роботодавець не має права застосовувати до його доходу пільгову ставку ЄСВ у розмірі 8,41%. Отже, він не має права безпідставно робити перерахунок ЄСВ за минулі роки та подавати уточнюючі звіти.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Соціальна відпустка вдові, матері двох дітей
    Працівниця – мати двох дітей до 15 років. В березні 2023 року батько дітей загинув. Є довідка з місця його роботи, про те, що він не скористався соціальною відпусткою за 2023 рік. Скільки днів соціальної відпустки можна надати цій працівниці за 2023 рік: 10 чи все таки 17 вже за двома підставами (мати двох дітей і вдова)?
    11.07.202425
  • Як повернути помилково сплачену суму ЄСВ?
    Як повернути помилково сплачену суму ЄСВ: зменшуючи суму платежу при наступному перерахування коштів чи звернутися до ПФУ?
    26.06.202451
  • Виправлення помилки у додатку 5 Звіту з ЄСВ за 2019 рік
    Підприємство намагалося виправити помилку за допомогою додатку 5 єдиної звітності у поточному періоді. Отримано квитанцію з відмовою, що дата поза межами кварталу. У періоді 2019 році програма не дозволяє подати ні скасовуючу, ні нову форму звіту з ЄСВ. Яким звітом і у якому періоді можна виправити помилку за листопад 2019 року в наступній ситуації?
    19.06.202482
  • Чи доплачувати ЄСВ до мінімального внеску, якщо мобілізованому регулярно виплачується фіксована допомога?
    Підприємство виплачує мобілізованому працівнику фіксовану суму допомоги. Чи є обов'язок у роботодавця проводити донарахування ЄСВ до мінімального розміру (відображати у звітності та сплачувати ЄСВ з різниці між нарахованою сумою та мінімальною заробітною платою)?
    19.06.202451
  • Чи повинен ФОП-роботодавець сплачувати ЄСВ за мобілізованого працівника?
    У ФОПа на ЄП ІІ групи мобілізовано працівника. Чи повинен ФОП сплачувати ЄСВ за мобілізованого працівника? Якщо так, то як здійснювати розрахунок, адже мобілізований має отримувати кошти від держави, з яких буде сплачений ЄСВ?
    18.06.20241 1841