• Посилання скопійовано

Сплата ЄСВ за сумісництвом: чи платити за себе як за ФОПа?

Чи звільняється ФОП від сплати ЄСВ за себе за період, в якому роботодавець, в якого він працював за сумісництвом та сплатив страховий внесок за нього у розмірі не меншому від мінімального страхового внеску?

Умова:

Фізособа має основне місце роботи в компанії «А» та працює за сумісництвом в компанії «Б». Крім того, вона зареєстрована як ФОП на спрощеній системі оподаткування ІІІ групи, 5%. За основним місцем роботи роботодавець компанії «А» не нараховував та не сплачував фізособі зарплату та ЄСВ. За роботу за сумісництвом в компанії «Б» роботодавець нараховував та сплачував фізособі зарплату та ЄСВ в розмірі, не меншому від мінімального страхового внеску.

 

Відповідь:

Згідно з ч. 6 ст. 4 Закону про ЄСВ, фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, які мають основне місце роботи або уклали гіг-контракт з резидентом "Дія. Сіті", звільняються від сплати за себе єдиного за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Тож, зазначеною нормою чітко визначено право підприємця не сплачувати за себе ЄСВ, якщо таке ЄСВ сплачено роботодавцем у розмірі не менше мінімального страхового внеску за основним місцем роботи.

Тобто ФОП, який не лише здійснює підприємницьку діяльність, а є найманим працівником (основне місце роботи, а не сумісник), звільняється від сплати ЄСВ за себе за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за нього у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Отже, розглядаючи ситуацію, що склалася, ФОП повинен сплатити ЄСВ за всі місяці звітного періоду, за які роботодавцем за основним місцем роботи за якихось причин не було сплачено. Сплата ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску роботодавцем за місцем роботи за сумісництвом, нажаль, не звільняє ФОПа від сплати ЄСВ за себе.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241561
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202433
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024300
  • Оплата обладнання нерезидентом за трьохстороннім договором: облік та оподаткування
    Міжнародний фонд надає грант/безповоротну фінансову допомогу Військовій адміністрації на закупівлю брикетувальника. В межах трьохстороннього договору Міжнародний фонд (надавач допомоги) за делегуванням Військової адміністрації перераховує оплату за брикетувальник постачальнику - резиденту, фінансування здійснюється в євро. Хто в даному випадку визнає дохід за даною операцією? Чи порушує постачальник-резидент вимоги НБУ щодо розрахунків на території України в національній валюті?
    23.02.202437
  • Ставка 8,41% до лікарняних за відсутності довідки МСЕК
    Чи потрібно застосовувати ставку ЄСВ 8,41% при нарахуванні електронних лікарняних (нарахування після надання довідки), якщо на час перебування на лікарняних працівник не мав інвалідності і один з лікарняних вже перебував в статусі "готовий до сплати"?
    21.02.20241261