• Посилання скопійовано

Сплата ЄСВ за сумісництвом: чи платити за себе як за ФОПа?

Чи звільняється ФОП від сплати ЄСВ за себе за період, в якому роботодавець, в якого він працював за сумісництвом та сплатив страховий внесок за нього у розмірі не меншому від мінімального страхового внеску?

Умова:

Фізособа має основне місце роботи в компанії «А» та працює за сумісництвом в компанії «Б». Крім того, вона зареєстрована як ФОП на спрощеній системі оподаткування ІІІ групи, 5%. За основним місцем роботи роботодавець компанії «А» не нараховував та не сплачував фізособі зарплату та ЄСВ. За роботу за сумісництвом в компанії «Б» роботодавець нараховував та сплачував фізособі зарплату та ЄСВ в розмірі, не меншому від мінімального страхового внеску.

 

Відповідь:

Згідно з ч. 6 ст. 4 Закону про ЄСВ, фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, які мають основне місце роботи або уклали гіг-контракт з резидентом "Дія. Сіті", звільняються від сплати за себе єдиного за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Тож, зазначеною нормою чітко визначено право підприємця не сплачувати за себе ЄСВ, якщо таке ЄСВ сплачено роботодавцем у розмірі не менше мінімального страхового внеску за основним місцем роботи.

Тобто ФОП, який не лише здійснює підприємницьку діяльність, а є найманим працівником (основне місце роботи, а не сумісник), звільняється від сплати ЄСВ за себе за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за нього у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Отже, розглядаючи ситуацію, що склалася, ФОП повинен сплатити ЄСВ за всі місяці звітного періоду, за які роботодавцем за основним місцем роботи за якихось причин не було сплачено. Сплата ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску роботодавцем за місцем роботи за сумісництвом, нажаль, не звільняє ФОПа від сплати ЄСВ за себе.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Соціальна відпустка вдові, матері двох дітей
    Працівниця – мати двох дітей до 15 років. В березні 2023 року батько дітей загинув. Є довідка з місця його роботи, про те, що він не скористався соціальною відпусткою за 2023 рік. Скільки днів соціальної відпустки можна надати цій працівниці за 2023 рік: 10 чи все таки 17 вже за двома підставами (мати двох дітей і вдова)?
    11.07.202429
  • Як повернути помилково сплачену суму ЄСВ?
    Як повернути помилково сплачену суму ЄСВ: зменшуючи суму платежу при наступному перерахування коштів чи звернутися до ПФУ?
    26.06.202456
  • Виправлення помилки у додатку 5 Звіту з ЄСВ за 2019 рік
    Підприємство намагалося виправити помилку за допомогою додатку 5 єдиної звітності у поточному періоді. Отримано квитанцію з відмовою, що дата поза межами кварталу. У періоді 2019 році програма не дозволяє подати ні скасовуючу, ні нову форму звіту з ЄСВ. Яким звітом і у якому періоді можна виправити помилку за листопад 2019 року в наступній ситуації?
    19.06.202487
  • Чи доплачувати ЄСВ до мінімального внеску, якщо мобілізованому регулярно виплачується фіксована допомога?
    Підприємство виплачує мобілізованому працівнику фіксовану суму допомоги. Чи є обов'язок у роботодавця проводити донарахування ЄСВ до мінімального розміру (відображати у звітності та сплачувати ЄСВ з різниці між нарахованою сумою та мінімальною заробітною платою)?
    19.06.202451
  • Чи повинен ФОП-роботодавець сплачувати ЄСВ за мобілізованого працівника?
    У ФОПа на ЄП ІІ групи мобілізовано працівника. Чи повинен ФОП сплачувати ЄСВ за мобілізованого працівника? Якщо так, то як здійснювати розрахунок, адже мобілізований має отримувати кошти від держави, з яких буде сплачений ЄСВ?
    18.06.20241 2071