• Посилання скопійовано

Сплата ЄСВ за сумісництвом: чи платити за себе як за ФОПа?

Чи звільняється ФОП від сплати ЄСВ за себе за період, в якому роботодавець, в якого він працював за сумісництвом та сплатив страховий внесок за нього у розмірі не меншому від мінімального страхового внеску?

Умова:

Фізособа має основне місце роботи в компанії «А» та працює за сумісництвом в компанії «Б». Крім того, вона зареєстрована як ФОП на спрощеній системі оподаткування ІІІ групи, 5%. За основним місцем роботи роботодавець компанії «А» не нараховував та не сплачував фізособі зарплату та ЄСВ. За роботу за сумісництвом в компанії «Б» роботодавець нараховував та сплачував фізособі зарплату та ЄСВ в розмірі, не меншому від мінімального страхового внеску.

 

Відповідь:

Згідно з ч. 6 ст. 4 Закону про ЄСВ, фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, які мають основне місце роботи або уклали гіг-контракт з резидентом "Дія. Сіті", звільняються від сплати за себе єдиного за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Тож, зазначеною нормою чітко визначено право підприємця не сплачувати за себе ЄСВ, якщо таке ЄСВ сплачено роботодавцем у розмірі не менше мінімального страхового внеску за основним місцем роботи.

Тобто ФОП, який не лише здійснює підприємницьку діяльність, а є найманим працівником (основне місце роботи, а не сумісник), звільняється від сплати ЄСВ за себе за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за нього у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Отже, розглядаючи ситуацію, що склалася, ФОП повинен сплатити ЄСВ за всі місяці звітного періоду, за які роботодавцем за основним місцем роботи за якихось причин не було сплачено. Сплата ЄСВ у розмірі не менше мінімального страхового внеску роботодавцем за місцем роботи за сумісництвом, нажаль, не звільняє ФОПа від сплати ЄСВ за себе.

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»