• Посилання скопійовано

Річний додаток ЄСВ при переході з ЄП (2%) на ЄП ІІ групи

ФОП зареєстрований 05.08.2022 р. На ЄП 2% до вересня включно, а з 01.10.2022 р. ФОП перейшов на ІІ групу ЄП. ЄСВ буде сплачено за весь період. Як відзвітуватися за ЄСВ за 2022 рік?

Розрахувати ЄСВ і відзвітувати окремо за періоди перебування на ЄП групи ІІІ (2%) і ІІ групи немає можливості.

Адже згідно з пп. 9.7 підрозділу 8 розділу ХХ ПКУ додаток з розрахованим ЄСВ за період перебування на ЄП групи 3 (2%) може бути подано тільки разом із звітною декларацією з цього податку за грудень місяць. Тобто, тільки якщо ФОП перебуває на ЄП групи 3 (2%) у грудні місяці. Якщо ж він не перебуває у грудні на цій групі і ставці, він не подає декларацію за грудень. Отже, і відзвітувати окремо за ЄСВ, нарахований за період перебування на цій системі, не може.

Поряд з цим, платником ЄП групи ІІ подається декларація, форма якої затверджена Наказом Мінфіну від 19.06.2015 р. №578. Разом з декларацією подається і додаток 1, в якому розраховується ЄСВ.

У рядку 8 додатка 1 зазначають період перебування ФОП на спрощеній системі. Тобто, на спрощеній системі незалежно від групи.

Тому потрібно подавати додаток 1 до річної декларації платника ЄП, в якому розраховується ЄСВ за увесь період перебування на ЄП, як на групі ІІІ (2%), так і на групі ІІ.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»