Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Подання документів на оплату лікарняного з вагітності та пологів ФОПу, який перебуває за кордоном

У ФОПа оформлений е-лікарняний по вагітності та пологах. Зараз він в статусі «готовий до сплати». Як ФОПу можна надати документи для оформлення лікарняного, якщо він знаходиться за кордоном?

Для вагітних жінок, які виїхали за кордон через війну, Фонд соціального страхування України профінансує допомогу по вагітності та пологах, навіть якщо вони не встигли оформити лікарняний в Україні.

Аби це стало можливим, фахівці МОЗ спростили процедуру формування медичних висновків – отримати е-лікарняний після настання 30 тижня вагітності тепер можна дистанційно.

Для цього вагітна має зв’язатись зі своїм лікарем в Україні, який вів або продовжує вести її вагітність – він перевірить попередні медичні записи і створить медвисновок, на базі якого автоматично сформується електронний лікарняний.

Крім того, розраховувати на виплату допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами може жінка-підприємець за умови сплати страхових внесків.

Судячи із запитання, це було зроблено, оскільки в реєстрі є е-лікарняний у статусі «готовий до сплати».

Тож, такий створений без особистого прийому е-лікарняний по вагітності та пологах є підставою для отримання допомоги від ФСС України. 

Для того, щоб ФОП мала змогу отримати фінансування, необов’язково повертатися в Україну.

Для оплати листка непрацездатності необхідно звернутися до ФСС (відділення управління виконавчої дирекції можна знайти по посиланням) та подати пакет документів:

 1. копію «довідкової» податкової декларації (Д1 по ЄСВ) за місяці розрахункового періоду (12 календарних місяців перед настанням страхового випадку), за які не було подано податкову декларацію, а також місяць настання страхового випадку (надається тільки для фізичних осіб-підприємців платників єдиного податку І-ІІ групи);
 2. квитанцію про сплату єдиного внеску за поточний рік та місяць настання страхового випадку;
 3. копію листка непрацездатності;
 4. довідку 5-ОК з ПФУ (або з електронного кабінету ПФ);
 5. копію витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
 6. копію витягу з реєстру платників єдиного податку (для фізичної особи підприємця, яка обрала спрощену систему оподаткування);
 7. довідку про відкриття спеціального рахунку в банку (ІВАN);
 8. копію паспорта та ідентифікаційного коду;
 9. заяву-розрахунок (згідно з Додатком 1 «Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за кошти Фонду соціального страхування України» ).

Для цього потрібно, як і зазвичай, розрахувати суму допомоги по вагітності та пологам і подати заяву-розрахунок, на її підставі якої Фонд проведе фінансування. Саме від дати прийняття такої заяви залежить строк виплати допомоги. Кошти перераховують на спеціально відкритий поточний рахунок або особисту банківську картку.

Слідкувати за станом фінансування допомог від ФССУ можна онлайн у телеграм-каналі за тегом #фінансування_страхувальників (для цього потрібно знати точну дату прийняття заяви за лікарняним).

Після отримання оплати лікарняного протягом місяця треба подати до ФСС повідомлення про виплату коштів застрахованим особам (Додаток 2 до зазначеного вище порядку). Повідомлення можна надіслати листом із описом або в електронному вигляді. У випадку неподання повідомлення протягом трьох місяців з дати фінансування ФСС може провести перевірку. Крім  того, за неподання повідомлення Законом передбачено адміністративний штраф.

Звертаємо увагу, що є випадки, коли ФОП звільняється від сплати єдиного податку на час тимчасової непрацездатності, а саме:

 • ФОПи 1 та 2 групи - на час непрацездатності, якщо немає найманих працівників;
 • ФОПи 3 групи - якщо не мають доходу, але це по суті не звільнення, а відсутність бази оподаткування.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Лікарняні , Фізособи-підприємці , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі