Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Донарахування ЄСВ та Додаток 4ДФ об’єднаної звітності

Чи донараховувати ЄСВ до МЗП, якщо працівник працює на півставки та відпрацював неповний місяць (перебував у відпустці без збереження зарплати)? А якщо працівник - особа з інвалідністю? Якщо немає нарахування зарплати в березні, чи заповнювати додаток 4ДФ? Другу частину зарплати за лютий виплатили 31 березня, податки сплатили повністю в лютому: як відобразити це в додатку 4ДФ?

Чи донараховувати ЄСВ до МЗП, якщо працівник працює на півставки та відпрацював неповний місяць (перебував у відпустці без збереження зарплати)? 

Якщо працівнику, який працює за основним місцем роботи, за відповідний місяць було нараховано певну суму зарплатних виплат, то й ЄСВ потрібно донарахувати до мінімального розміру, щоб виконати умови передбачені абз. 2 ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ

Тобто потрібно розрахувати різницю між мінімальною зарплатою і фактично нарахованою  зарплатою за місяць і донарахувати на неї ЄСВ. 

Тому, якщо працівник працює на умовах неповного робочого часу та не відпрацював повністю місяць, бо перебував у відпустці за власний рахунок, то й розмір мінімальної для порівняння визначається пропорційно до відпрацьованого часу.

Приклад. Працівнику за основним місцем роботи встановлено оклад 7000,00 грн, але працює він на 0,5 ставки, через перебування у відпустці за власний рахунок у лютому 2022 р., оплата відбувається пропорційно відпрацьованому часу та становить 2800,00 грн.

Нарахувати та сплатити ЄСВ потрібно на рівні мінімального страхового внеску у розмірі 1430,00 грн (2800,00 грнх22%+(6500,00 грн – 2800,00 грн) х 22%).

 

Якщо за умовами питання 1 працівник ще й особа з інвалідністю, чи донараховувати ЄСВ?

Якщо основний працівник є особою з інвалідністю, то якщо частину місяця він перебував у відпустці без збереження зарплати, ЄСВ нараховується з фактичної бази, навіть якщо її сума менше мінімальної зарплати (абз. 3 пп. 6 п. 2 розділу ІІІ Інструкції №449). 

 

Якщо немає нарахувань по зарплаті в березні, заповнювати Д4ДФ? 

Додаток 4ДФ об’єднаної звітності по працівникам, які за звітний місяць не мали зарплати не заповнюється і не  подається. Це випливає з пп. "б" п. 176.2 ПКУ, де вказано, що податковий агент подає Податковий розрахунок лише у разі нарахування сум доходів фізособі протягом звітного періоду.

 

Другу частину зарплати за лютий виплатили 31 березня, податки сплатили повністю в лютому. Як це відобразити в додатку 4ДФ?

У пп. 2 п. 4 розділу ІV Порядку №773 прописаний порядок відображення сум нарахованого /перерахованого доходу фізособам та нарахованих/ перерахованих податків та зборів.

Так, заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, має бути відображена в 4ДФ за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано. Наприклад, у 4ДФ за січень відображається заробітна плата, яка нарахована у січні та виплачена в лютому, за лютий (нарахована у лютому та виплачена в березні), за березень (нарахована в березні та виплачена у квітні).

Якщо заробітна плата виплачується несвоєчасно то, відомості про нараховану/виплачену зарплату, а також утриманий/перерахований з неї ПДФО і ВЗ відображається в Додатку 4ДФ за фактом нарахування/виплати, а саме:

  • у графі 3а відображається вся сума нарахованої зарплати за лютий; 
  • у графі 3 відображається тільки фактична сума зарплати (аванс) виплачена працівникам у лютому. Виплачену зарплату за другу половину місяця (лютого) потрібно буде відобразити у березні;
  • у графі 4а та 4 відображається сума нарахованого/перерахованого ПДФО в рівних сумах, оскільки сплачені вчасно;
  • у графі 5а та 5 відображається сума нарахованого/перерахованого ВЗ в рівних сумах, оскільки вони також сплачені вчасно.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Заробітна плата , Звітність

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі