Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Нарахування лікарняних з причиною непрацездатності №9

Як нараховувати та сплачувати Е-лікарняний з кодом причини №9 (тимчасове переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу менш оплачувану роботу)? Період лікарняного з 01.10.21 р. до 29.10.21 р.

Відповідно до ч. 1 ст. 22 Закону №1105, допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного з таких страхових випадків, зокрема, тимчасового переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, менш оплачувану роботу.

Частиною 8 ст. 22 Закону №1105 визначено,  що у разі тимчасового переведення застрахованої особи відповідно до медичного висновку на легшу, менш оплачувану роботу цій особі надається допомога по тимчасовій непрацездатності з першого дня за час такої роботи, але не більш як за два місяці. Ця допомога обчислюється за загальними правилами, але надається в розмірі, який разом із заробітком за тимчасово виконувану роботу не може перевищувати суми повного заробітку до часу переведення.

Нагадаємо, що порядок обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності затверджено Постановою №1266.

Згідно зі ст. 170 КЗпП, працівників, які потребують за станом здоров'я надання легшої роботи, власник або уповноважений ним орган повинен перевести, за їх згодою, на таку роботу відповідно до медичного висновку тимчасово або без обмеження строку.

При переведенні за станом здоров'я на легшу менш оплачувану роботу за працівниками зберігається попередній середній заробіток протягом двох тижнів з дня переведення, а у випадках, передбачених законодавством України, попередній середній заробіток зберігається на весь час виконання менш оплачуваної роботи або надається матеріальне забезпечення за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням.

Таким чином, допомогу за лікарняним з причиною непрацездатності 9 періодом 01.10-29.10.2021р. потрібно розрахувати на загальних підставах згідно  з Порядком №1266. Але сума такої допомоги разом із зарплатою за тимчасово виконувану роботу за відповідний період не повинна перевищувати суми повного заробітку до часу переведення працівника на легшу роботу. Тобто фактично такий лікарняний компенсує працівнику лише частину втраченого заробітку через переведення на роботу з меншим посадовим окладом.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 64 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Лікарняні , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі