• Посилання скопійовано

Карантинна допомога 8 000 грн для ФОПів

ФОП, основний вид діяльності 47.71, закрився на карантин у Харкові. Але поряд з цим отримує дохід від інтернет-торгівлі за кодом 47.91. ФОП не є найманим працівником та сплачує ЄСВ. Чи належить йому допомога 8 тис. грн від держави?

Допомога надається ФОП застрахованим особам, економічна діяльність яких тимчасово зупинена внаслідок запровадження додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) (ч. 1 ст. 1 Закону №1358).

Перелік основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), що призводять до тимчасової зупинки роботи ФОП – це Перелік №1236 (ч. 2 ст. 1 Закону №1358).

До цього Переліку включено і діяльність за кодом КВЕД 47.71.

Причому цей код КВЕД має бути основним видом діяльності, тобто, зазначеним першим у відомостях з Єдиного держреєстру, станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги (ч. 1 ст. 2 Закону №1358).

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 2 Закону №1358, не надається допомога ФОПам:

  • держреєстрація яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення, становить менше трьох місяців;
  • які за останній звітний рік сплатили ЄСВ за себе менше ніж за шість місяців (крім осіб, які звільнені від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону  «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»);
  • основний вид економічної діяльності яких, заявлений першим у відомостях з Єдиного держреєстру станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення, не відносився до Переліку №1236;
  • які є найманими працівниками та ФОПом одночасно;
  • підприємницька діяльність яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому у відповідному регіоні запроваджені додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, пов’язані із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), за даними Єдиного держреєстру, припинена.

В наведених обмеженнях для виплати допомоги начебто немає такого обмеження, як здійснення діяльності за іншим, неосновним кодом КВЕД.

Але ж на самому початку ми навели норму ч. 1 ст. 1 Закону №1358, де сказано про отримання допомоги тільки тими ФОП, економічна діяльність яких тимчасово зупинена.

З чого можна зрозуміти, що мова йде про повну призупинку господарської діяльності ФОП. А не тільки за основнним кодом КВЕД, який наведено в Переліку №1236.

Тому, на наш погляд, в ситуації, яка розглядається, отримати допомогу не можна.

Детальніше про карантинну допомогу ми писали тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Чи сплачується ЄСВ з авторської винагороди?
    ТОВ укладає авторську угоду на науковий твір. Чи потрібно із авторської винагороди сплачувати ЄСВ?
    22.04.202433
  • Чи донараховувати ЄСВ на перехідний лікарняний?
    Працівник в березні попрацював півмісяця та захворів. Лікарняний перехідний: березень-квітень. Чи проводити донарахування ЄСВ за березень до мінімального розміру, чи це можна зробити у квітні з відображенням у додатку 1 єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ суми лікарняних за березень, щоб уникнути сторнування зайво перерахованої суми ЄСВ за І квартал?
    19.04.20247082
  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241971
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202448
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024348