Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Донарахування ЄСВ до мінімальної зарплати для працівника з інвалідністю

Чи потрібно донараховувати до мінімальної зарплати внесок з ЄСВ, якщо особа з інвалідністю працює неповний робочий день за основним місцем роботи?

Платники ЄСВ – роботодавці нараховують ЄСВ на суми нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі у натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону «Про оплату праці» (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ).

Згідно з ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ, ЄСВ для роботодавців встановлюється у розмірі 22% до визначеної ст. 7 Закону про ЄСВ  бази нарахування ЄСВ.

У разі, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід (прибуток), та ставки єдиного внеску.

При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізичним особам з джерел не за основним місцем роботи ставка єдиного внеску, встановлена цією частиною, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.

Частиною 13 ст. 8  Закону про ЄСВ визначено,  що ЄСВ для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка, визначеного пп. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.

При цьому ч. 13 ст. 8 Закону про ЄСВ не містить окремої норми щодо донарахування ЄСВ до мінімальної зарплати для осіб з інвалідністю (ставка ЄСВ - 8,41%), у разі, якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на місяць, за який отримано дохід.

Враховуючи вищевикладене, якщо розмір заробітної плати працівника – особи з інвалідністю, де застосовується ставка 8,41%, не перевищує розміру мінімальної заробітної плати, то нарахування ЄСВ здійснюється роботодавцем на суму фактично нарахованої заробітної плати такому працівнику незалежно від режиму його роботи (основне місце роботи, неповний робочий час тощо).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Заробітна плата , Інваліди

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі