Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

ФОП є найманим працівником: сплата ЄСВ з 1 січня 2021 року

На підприємстві працюють працівники, які одночасно є ФОПами ІІІ групи. Вони отримують зарплату у розмірі 8000,00 грн, на яку нараховується та сплачується ЄСВ у розмірі більшому, ніж мінімальний страховий внесок. Чи мають право ці працівники не платити ЄСВ з своєї підприємницької діяльності? Як це документально оформляється?

У зв'язку з прийняттям Закону №592-ІХ «Про внесення змін до Закону «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо усунення дискримінації за колом платників» внесено низку змін до Закону про єдиний внесок.

Відповідно до внесених змін, зокрема, в ст. 4 Закону про ЄСВ, яку доповнено частиною шостою, якою передбачено звільнення від сплати за себе єдиного внеску з 1 січня 2021 року фізичних осіб – підприємців, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.

Тобто, з 1 січня 2021 року ФОП, який не лише здійснює підприємницьку діяльність, а є найманим працівником (основне місце роботи, а не сумісник), звільняється від сплати ЄСВ за себе за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за нього у розмірі не менше мінімального страхового внеску  (з 1 січня 2021 року – 1 320 грн).

Додатково документально оформлювати звільнення від сплати ЄСВ підприємцю за себе не потрібно. Те, що такий ФОП є найманим працівником за основним місцем роботи, податківці побачать за ІПН, який буде зазначений роботодавцем в повідомленні про прийняття на роботу, в таблиці 5 та 6 Звіту з ЄСВ та безпосередньо підприємцем в поданій декларації.

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Підприємці

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі