• Посилання скопійовано

У звіті з ЄСВ не відображено дату звільнення працівника: як це виправити?

Як виправити помилку в звітності ЄСВ, якщо працівника прийнято 01.05.2019 року, а звільнено - 31.05.2019 року? При цьому в звіті було показано лише прийом працівника та два накази про прийом та звільнення, а дати звільнення не відображено

Основні  правила виправлення помилок, зокрема, у таблиці 5 Форми №Д4 за попередні звітні періоди визначено розд. V Порядку №435. Звісно, помилки в цій таблиці можливі лише в реквізитах (сум там немає).

Задля виправлення таких помилок, зроблених у попередніх періодах, можна подати додаткові відомості, скасувати раніше подані або замінити неправильні дані на правильні.

Спосіб виправлення помилки обирають залежно від її виду. Так:

  • для внесення додаткових даних подають звіт з ЄСВ за попередній звітний період, що містить титульний аркуш і таблицю 5 з типом «додаткова», у якій наведено рядок із відомостями, які помилково забули зазначити в попередніх звітних періодах;
  • для вилучення помилкових даних – звіт, який містить титульний аркуш і таблицю 5 із типом «скасовуюча», у якій наведено рядок із відомостями, помилково зазначеними в попередніх звітних періодах;
  • для заміни неправильних даних – звіт, який містить титульний аркуш, таблицю 5 з типом «скасовуюча» (з неправильними даними) і таблицю 5 з типом «початкова» (з правильними даними).
  • Слід зауважити, що згідно з роз’ясненням ПФУ, якщо найманий працівник був прийнятий та звільнений в одному місяці, то в таблиці 5 додатку 4 заповнюється один рядок.

Отже, для виправлення такої помилки використовуємо третій варіант, оскільки інформація була подана, проте не в повному обсязі.

Таким чином , треба подати звіт за травень, який містить титульний аркуш, таблицю 5 з типом «скасовуюча» (з поданими раніше даними) з метою вилучення рядка з неповними відомостями і таблицю 5 з типом «початкова» (з правильними даними), у якій наведено рядок з відомостями про звільненого працівника для категорії особи «1» з усіма заповненими правильними реквізитами, зокрема, датою звільнення.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Оподаткування ЄСВ виплат резидентом Дія. Сіті
    Чи потрібно резиденту Дія. Сіті оподатковувати ЄСВ такі виплати та за якою ставкою: 1) часткове збереження зарплати мобілізованим штатним працівникам згідно з окремими наказами; 2) безповоротна фіндопомога штатному працівнику та гіг-спеціалісту; 3) інші компенсаційні, грошові та/або матеріальні виплати, які непередбачені актами чинного законодавства та не належать до фонду оплати праці?
    12.04.20241591
  • ЄСВ з лікарняного працівника – особи з інвалідністю, резидента Дія. Сіті
    Працівник компанії – резидента Дія. Сіті має інвалідність. У нього відкритий лікарняний з 01 по 29 лютого 2024 р. Відповідно, робочих днів у лютому немає. Як в такому випадку правильно нарахувати ЄСВ? Якщо немає жодного робочого дня, чи потрібно компанії – резиденту Дія. Сіті сплатити за працівника з інвалідністю ЄСВ з МЗП 1562 грн? Чи тільки ЄСВ за ставкою 8,41% з лікарняних?
    11.04.202434
  • Виплата на страхування життя під час відпустки без збереження зарплати: що з ЄСВ?
    Чи потрібно донараховувати ЄСВ до мінімального розміру при перебуванні працівника у відпустці без збереження зарплати, якщо не відпрацьовано жодного дня, але є щомісячне нарахування виплати на страхування життя?
    10.04.2024301
  • Оплата обладнання нерезидентом за трьохстороннім договором: облік та оподаткування
    Міжнародний фонд надає грант/безповоротну фінансову допомогу Військовій адміністрації на закупівлю брикетувальника. В межах трьохстороннього договору Міжнародний фонд (надавач допомоги) за делегуванням Військової адміністрації перераховує оплату за брикетувальник постачальнику - резиденту, фінансування здійснюється в євро. Хто в даному випадку визнає дохід за даною операцією? Чи порушує постачальник-резидент вимоги НБУ щодо розрахунків на території України в національній валюті?
    23.02.202437
  • Ставка 8,41% до лікарняних за відсутності довідки МСЕК
    Чи потрібно застосовувати ставку ЄСВ 8,41% при нарахуванні електронних лікарняних (нарахування після надання довідки), якщо на час перебування на лікарняних працівник не мав інвалідності і один з лікарняних вже перебував в статусі "готовий до сплати"?
    21.02.20241261