Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Коефіцієнт коригування відпускних: як виправити помилку?

При перевірці нарахувань відпускних за минулий період виявлено, що співробітнику при розрахунку відпускних не застосували коефіцієнт коригування середньої зарплати. Як виправити помилку в поточному звітному періоді та відобразити в Звіті з ЄСВ?

Порядок №100 визначає, як розрахувати середню зарплату, за якою оплачуватиметься кожен день відпустки. А п. 10 цього Порядку – як вплине на розрахунок середньої зарплати (а отже, і на всю суму відпускних) підвищення окладів у розрахунковому періоді (тобто до надання відпустки) або під час самої відпустки.

У разі такого підвищення роботодавець має розрахувати його коефіцієнт. Коефіцієнт підвищення визначається шляхом ділення тарифної ставки (посадового окладу), встановленого працівнику після підвищення, на тарифну ставку (посадовий оклад), що була встановлена до підвищення.

Коефіцієнт підвищення слід застосовувати у випадках підвищення на підприємстві тарифних ставок і посадових окладів відповідно до актів законодавства чи колективного договору, як у розрахунковому періоді, так і в періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток.

При розрахунку середньої зарплати для оплати часу відпустки донараховані працівнику суми за час попередньої відпустки мають включатися до заробітку тих місяців, в яких вони мали бути фактично нараховані.

Донарахування відпускних у зв’язку з незастосуванням коефіцієнта коригування середньої зарплати за минулий період відображається у Звіті з ЄСВ за тими ж правилами, що й своєчасно нараховані відпускні. 

Оскільки виявлена помилка за минулий період призвела до донарахування ЄСВ, то у Звіті з ЄСВ у місяці виявлення, потрібно здійснити донарахування ЄСВ і відобразити їх у таблиці 6 так:

  • у графах 5–9, 12 — дані працівника;
  • у графі 10 «Код типу нарахувань» — код типу нарахувань «2»;
  • у графі 11 «Місяць та рік, за який проведено нарахування»;
  • у графі 17 - сума донарахованих відпускних;
  • у графі 18 - сума відпускних, на яку самостійно донараховано ЄСВ;
  • у графі 21 - сума донарахованого ЄСВ.

Крім того, донарахування суми відпускних підлягає відображенню і в таблиці 1 Звіту з ЄСВ, в якій зазначають:

  • у рядку 4.1- суму донарахованого ЄСВ;
  • у рядку 4 - загальну суму донарахованого ЄСВ;
  • у рядку 4.4 «Сума виплат, на яку донараховано єдиний внесок» - зазначається сума відпускних, яка не була відображена за місяць нарахування, та надається відповідне пояснення в рядку «Зміст помилки», - наприклад, «Донарахування суми відпускних».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність , Перевірки

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі