• Посилання скопійовано

Звіт з ЄСВ за 2019 рік: як складати?

Як складається підприємцями Звіт з ЄСВ за 2019 рік?

Останні зміни до Порядку №435 щодо форм звітності з ЄСВ вносилися наказом Мінфіну від 15.05.2018 р. №511. Отже, за 2019 рік підприємці подають уже знайому форму Звіту.

Нагадаємо, що у 2018 році він зазнав певних змін. Тепер він містить лише дві таблиці (замість чотирьох):

  • таблицю 1 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» подає ФОП як на єдиному податку, так і на загальній системі оподаткування;
  • таблиця 2 «Наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства» подається лише за наявності спецстажу.

Фізичні особи — підприємці незалежно від обраної системи оподаткування зобов'язані формувати та подавати до контролюючих органів за місцем реєстрації «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ» за формою додатка 5 із зазначенням типу форми «Початкова» до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

Отже, граничний термін подання додатка 5 за 2019 рік — 10 лютого 2020 року. Це буде понеділок, звичайний робочий день, тому строки подання Звіту не переносяться на іншу дату.

 

Хто може Звіт не подавати?

Відповідно до п. 3 розділу III Порядку №435 ФОПи як на загальній, так і на спрощеній системі і члени фермерського господарства звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони:

1) отримують пенсію за віком;

2) або є особами з інвалідністю;

3) або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону №1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Звіт зазначеними особами не подається.

У разі самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізособи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему, члени фермерських господарств, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю чи досягли віку, встановленого ст. 26 Закону №1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе відповідно до п. 10, 11 розділу IV Порядку №435 один раз на рік у терміни, визначені п. 2, 5 розділу III Порядку №435. Звітним періодом є календарний рік.

Докладніше про те, як складати цей Звіт за 2019 рік, читайте тут.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 122 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/ЄСВ, соціальний захист

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ЄСВ, соціальний захист»

  • Донарахування ЄСВ до мінімального розміру - мобілізований співробітник відпрацівав 2 дні
    04.07.2024 р. співробітник був мобілізований, але без документів. ВІдпрацював два дні, в табелі - інше невідпрацьований час до кінця місяця. Фактично він перебував в трудових відносинах 31 день, що й було відображено в додатку 1ЄСВ. Чи потрібно було донарахувати ЄСВ до мінімальної суми? Цього не сталося. Чи потрібно робити уточнюючий звіт за липень і ставити два дні в трудових відносинах?
    Сьогодні 11:0633
  • Уточнення звіту з ЄСВ за 2010 рік ліквідованої філії
    ТОВ має декілька філій. Одне з них було ліквідовано. До центрального офісу звернувся колишній співробітник з ліквідованої філії з ситуацією, що у 2010 році в ПФУ відсутні дані про трудові відносини. На питання, як виправити ситуацію, ПФУ відповів: подати уточнення до звіту з ЄСВ. Як можна це зробити, якщо філія ліквідована?
    Сьогодні 09:5010
  • Оподаткування ФОП-працівника: сплата ЄСВ при зарплаті меншій за мінімальну
    ФОП одночасно є найманим працівником за основним місцем роботи в ТОВ. У середині місяця ТОВ відправило його у відпустку без збереження зарплати, внаслідок чого нарахована зарплата за цей місяць була меншою за мінімальну і ЄСВ було сплачено з фактичної суми. Чи повинен ФОП доплатити ЄСВ за себе як підприємець? Як відобразити це в декларації єдиного податку?
    07.07.202524
  • Розмір ЄСВ працюючим особам з інвалідністю, якщо витяг щодо встановлення інвалідності надано не з першого робочого дня місяця
    Роботодавці нараховують ЄСВ працюючим особам з інвалідністю на суми доходу у розмірі 8,41%,починаючи з дати встановлення групи інвалідності, але не раніше одержання роботодавцем Витягу щодо встановлення інвалідності (копії довідки до акта огляду МСЕК), та закінчуючи датою скасування інвалідності
    07.07.2025260
  • ЄСВ за учнів-практикантів: чи донараховувати до мінімальної зарплати?
    Чи виникає у підприємства обов'язок донараховувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) до розміру мінімального страхового внеску, якщо заробітна плата, нарахована учню за час проходження виробничої практики, є меншою за мінімальну заробітну плату?
    04.07.202545