Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Звіт з ЄСВ за 2019 рік: як складати?

Як складається підприємцями Звіт з ЄСВ за 2019 рік?

Останні зміни до Порядку №435 щодо форм звітності з ЄСВ вносилися наказом Мінфіну від 15.05.2018 р. №511. Отже, за 2019 рік підприємці подають уже знайому форму Звіту.

Нагадаємо, що у 2018 році він зазнав певних змін. Тепер він містить лише дві таблиці (замість чотирьох):

  • таблицю 1 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» подає ФОП як на єдиному податку, так і на загальній системі оподаткування;
  • таблиця 2 «Наявність підстав для обліку стажу окремим категоріям осіб відповідно до законодавства» подається лише за наявності спецстажу.

Фізичні особи — підприємці незалежно від обраної системи оподаткування зобов'язані формувати та подавати до контролюючих органів за місцем реєстрації «Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ» за формою додатка 5 із зазначенням типу форми «Початкова» до 10 лютого року, наступного за звітним періодом.

Отже, граничний термін подання додатка 5 за 2019 рік — 10 лютого 2020 року. Це буде понеділок, звичайний робочий день, тому строки подання Звіту не переносяться на іншу дату.

 

Хто може Звіт не подавати?

Відповідно до п. 3 розділу III Порядку №435 ФОПи як на загальній, так і на спрощеній системі і члени фермерського господарства звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони:

1) отримують пенсію за віком;

2) або є особами з інвалідністю;

3) або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону №1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Звіт зазначеними особами не подається.

У разі самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску фізособи-підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему, члени фермерських господарств, які отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю чи досягли віку, встановленого ст. 26 Закону №1058, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе відповідно до п. 10, 11 розділу IV Порядку №435 один раз на рік у терміни, визначені п. 2, 5 розділу III Порядку №435. Звітним періодом є календарний рік.

Докладніше про те, як складати цей Звіт за 2019 рік, читайте тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність , Підприємці

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі