Як стверджують податківці, вартість подарунків, безоплатно переданих працівникам, є базою нарахування ЄСВ лише у разі перебування їх у трудових відносинах з роботодавцем.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ базою нарахування ЄСВ для підприємства є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі.
Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією №5.
Таким чином, згідно з пп. 2.3.2 Інструкції №5 одноразові заохочення працівникам підприємства, не пов’язані з конкретними результатами праці, відносяться до фонду додаткової заробітної плати.
Відповідно до пп. 165.1.39 ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включається (тобто не оподатковується ПДФО та військовим збором), зокрема, вартість дарунків, яка не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати у розрахунку на місяць, встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.
У випадку, зазначеному у запитанні, вартість подарунку працівнику становить 960 грн з ПДВ, тобто вона не перевищує 1180,75 грн (25% однієї мінімальної заробітної плати за місяць), тому ця сума не оподатковується ні ПДФО, ні військовим збором. Що стосується ЄСВ, то за умови отримання подарунку працівником підприємства і якщо це за документами персонально передається йому, вартість такого подарунку незалежно від того оподатковується чи не оподатковується вона ПДФО, є об’єктом для ЄСВ у повній сумі, тобто з ПДВ, за ставкою 22%.
Маючи оподатковувану вартість подарунку у звітності за формою №1ДФ відображаємо оподатковувану суму подарунку із застосуванням ознаки доходу «126» і суму податку. Що стосується ЄСВ, то у звіті з ЄСВ вартість подарунку відображається у складі загальної суми нарахованої та виплаченої заробітної плати, а в формі №1ДФ, відповідно, вартість такого подарунку відображається з ознакою доходу «101».
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити