Головна Усі консультації Праця та соціальний захист ЄСВ, соціальний захист

Виправлення несумових помилок у Звіті з ЄСВ

Підприємець перед закриттям діяльності пройшов перевірку в ПФУ, внаслідок чого було виявлено помилки у ПІБ та ІПН деяких працівників. Як можна виправити такі помилки за період 2010-2019 рр.?

Виправлення помилок за 2010 рік

Порядок виправлення помилок за період з початку 2010 року до початку 2011 року ми описували тут. Зокрема, виправлення несумових помилок за цей період здійснюється шляхом подання форми ІНДАНІ (індивідуальні відомості про застраховану особу):

  • з відміткою «коригуюча» відбувається технологічна заміна попередньо накопичених відомостей в обліковій картці особи на актуальні відомості;
  • з відміткою «скасовуюча» недостовірні відомості облікової картки вилучаються з переліку актуальних для використання, але залишаються в електронному архіві для збереження історії звітності.

Тож, у разі виправлення помилки у ПІБ працівника виникає необхідність подання форми ІНДАНІ з поміткою «коригуюча» і правильними даними. А у випадку з виправленням помилки у ІПН необхідно подати «скасовуючу» форму із помилковим ІПН та коригуючу з правильними.

 

Виправлення помилок починаючи з січня 2011 року

Порядок виправлення несумових помилок у реквізитах, за період починаючи з січня 2011 року, що стосується застрахованої особи (зокрема, помилки у ПІБ або ІПН) викладено у п. 2 Розділу V Порядку №435

Так, у разі виявлення таких помилок подаються скасовуючі документи (Таблиця 6 або 5), тобто страхувальник повинен сформувати та подати Звіт за попередній період, який містить перелік таблиць Звіту, відповідну таблицю із зазначенням типу форми «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб та відповідну таблицю із зазначенням типу форми «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 додатку 4 до цього Порядку має містити дані щодо кожної застрахованої особи окремо.

Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не має містити таблиць 1-4 додатку 4 до цього Порядку. При цьому внесення змін до сум нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим до нарахованих сум єдиного внеску за звітний місяць при формуванні і поданні скасовуючих документів не допускається.

Також про виправлення несумових помилок ми писали тут>>

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / ЄСВ, соціальний захист
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Звітність

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі